Sestdiena, 20. aprīlis Mirta, Ziedīte

Porziņģim 30+7 un rekords, Dalasa ar Dončiču pagarinājumā revanšējas “Clippers”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) trīs zaudējumu sēriju pārtraukusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks”, kas pagarinājumā ar 112:104 pārspēja Losandželosas “Clippers”. Dalasas rindās atgriezās Luka Dončičs, bet Porziņģis revanšā pret “Clippers” guva 30 punktus, kļūstot par rezultatīvāko spēlētāju komandā.

24.11.2021 09:13

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 40 minūtes un šajā laikā guva 30 punktus (1p. 10/10, 2p. 7/11, 3p. 2/5). Tāpat viņam septiņas atlēkušās bumbas, piespēle, pārtvertā bumba, bloķēts metiens, piecas kļūdas, divas piezīmes un +/- rādītājs plus seši.

Septiņās spēlēs pēc kārtas latvietis guvis vismaz 20 punktus. Tas ir jauns latvieša karjeras rekords.

Luka Dončičs atgriezās laukumā pēc savainojuma sadziedēšanas. Slovēnis nospēlēja 41 minūti un guva 26 punktus (1p. 4/4, 2p. 5/10, 3p. 4/11). Slovēnim arī deviņas atlēkušās bumbas, tikpat rezultatīvas piespēles, pārtverta bumba, divi bloķēti metieni, sešas kļūdas, četras piezīmes un +/- rādītājs plus septiņi.

Pirmajā ceturtdaļā “Mavericks” metienus realizēja vien ar 36,8% precizitāti, kamēr “Clippers” realizēja pusi no saviem metieniem (8/16). Dončičs jau pirmajā ceturtdaļā tika pie tehniskās piezīmes, kas bija jau ceturtā šosezon.

Pirmajā puslaikā Dalasa katastrofāls metienu procents. Pirmo divu ceturtdaļu laikā “Mavericks” realizēja tikai vienu no 14 izmestajiem tālmetieniem. Neskatoties uz to, “Mavericks” bija tikai sešu punktu attālumā no “Clippers” (42:48).

Porziņģis pirmajā puslaikā izpildīja deviņus soda metienus, visus arī realizējot. Šosezon latvietis tik daudz reižu uz soda metiena līnijas vēl nebija stājies, bet karjeras laikā viņa rekords ir 14 izpildītie soda metieni.

“Mavericks” iesāka trešo ceturtdaļu ar izrāvienu 15:8, pārņemot vadību spēlē. Šajā laikā Dončičs guva 10 punktus, bet Porziņģis realizēja pirmo trejaci mačā. Ceturtdaļas turpinājumā Porziņģis izcēlās ar putback danku, “Clippers” pārņēma vadību, bet Dalasa to vēlreiz atguva.

“Mavericks” aizvadīja stabilu trešo ceturtdaļu, ievērojami uzlabojot tālmetienu precizitāti un spējot turēties vadībā, bet “Clippers” noslēdzošajā ceturksnī negaidīti atspēlējās. Maksi Klebers nespēja realizēt svarīgu soda metienu, bet līdz ar ceturtās ceturtdaļas beigu signālu tālmetienu realizēja Pols Džordžs – spēle turpinājās pagarinājumā.

Pagarinājums iesākās ar “Mavericks” septiņiem punktiem pēc kārtas, un šis izrāviens liela mērā arī noteica, ka uzvaru šajā spēlē svinēs “Mavericks”. “Clippers” pagarinājumā guva tikai vienu punktu – to pašu no soda metiena līnijas. Dalasa pārtraukusi trīs zaudējumu sēriju.

Nākamo spēli Dalasa aizvadīs 28. novembrī, tiekoties ar Dāvja Bertāna pārstāvēto Vašingtonas “Wizards”. Visticamākais, ka latviešu duelis neizpaliks, jo Bertāna atgriešanās paredzēta jau naktī uz trešdienu.