Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Porziņģim 34 punkti “Wizards” zaudējumā

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) zaudējumu piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”. ASV galvaspilsētas komanda aizvadīja spēli izbraukumā, tiekoties ar Goldensteitas “Warriors”, un zaudēja NBA čempionei ar 126:135. Porziņģis spēli noslēdza ar 34 punktiem, bet Bredlijs Bīls sasniedza 15000 gūto punktu robežu.

Kristaps Porziņģis. (Foto: USA Sports Today. Scanpix)
14.02.2023 09:20

Kristaps Porziņģis nospēlēja 36 minūtes, kuru laikā guva 34 punktus (1p. 8/8, 2p. 10/13, 3p. 2/3), izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, atdeva divas piespēles, bloķēja vienu metienu, pieļāva četras kļūdas, saņēma piezīmi un spēli noslēdza ar negatīvu +/- rādītāju (-14).

Vismaz 30 punktus Porziņģis šosezon guvis 11 reizes. Tas ir atkārtots karjeras rekords, kuru vienradzis iespēja arī 2017./18. gada sezonā.

“Wizards” pirmajā puslaikā iekrāja 10 punktu pārsvaru (39:29), lielu lomu šajā panākumā spēlējot Kristapam Porziņģim. Latvietis nospēlēja nepilnas 11 minūtes un guva 16 punktus.

Trešo reizi šomēnes Porziņģis pirmajā ceturtdaļā guvis vismaz 15 punktus. Otrajā ceturtdaļā latvietis ne reizi no spēles neuzbruka grozam, realizējot divas iespējas no soda metiena līnijas.

Otrā ceturtdaļa bija zīmīga ar to, ka “Warriors” atspēlēja visu deficītu un pārņēma vadību. Karotāji šajā 12 minūšu nogrieznī realizēja 17 no 24 metieniem (70.8%).

Vašingtonas pārsvars pirmajā puslaikā bija pat 15 punkti, tomēr to noturēt neizdevās – “Warriors” puslaiku noslēdza ar +5 (77:66).

Kopumā pirmajās 24 minūtēs rezultatīvākais spēlētājs bija Klejs Tompsons, kuram 20 punkti, bet viņam sekoja Porziņģis ar 18 un Bredlijs Bīls ar 16 punktiem.

“Warriors” pārsvaru turpināja audzēt arī trešajā ceturtdaļā, uzvarot šo 12 minūšu nogriezni ar 35:27. Pirms noslēdzošajām 12 minūtēm “Wizards” bija 13 punktu deficīts (93:106).

Porziņģis un Bīls kopā ceturtdaļā guva 18 punktus. Endrū Viginss bija labākais karotājs ar 12 gūtajiem punktiem. “Warriors” ceturtdaļā realizēja septiņus no 15 tālmetieniem.

Ceturtās ceturtdaļas pirmajā pusē Bredlijs Bīls guva divus punktus un pārsniedza 15 000 gūto punktu robežu. “Wizards” vēsturē to iespējuši tikai divi basketbolisti.

Otrs, kurš šo robežu pārsniedzis, ir Elvins Hejs, kurš karjeras laikā Vašingtonas kluba rindās guva 15551 punktu. Hejs ir visu laiku punktiem bagātākais “Wizards” spēlētājs.

“Wizards” epizodiski prata samazināt deficītu. Kad atlikusi bija pusotra minūte pamatlaikā, “Wizards” bija vien sešu punktu deficīts (126:132). Sekoja neprecīzs Porziņģa pustālais metiens un karotāju atbilde otrā laukumā – Donte Divičenzo realizēja tālmetienu – 135:126.

Spēle noslēdzās ar “Warriors” uzvaru – 135:126. Zaudējuma dēļ pārtrūkusi “Wizards” divu uzvaru sērija. Komanda no devītās vietas Austrumos noslīdējusi uz 10. vietu.

“Warriors” realizēja pusi no izmestajiem tālmetieniem jeb 20 no 40, kamēr “Wizards” precīzi bija 12 no 28 tālmetieniem.

Divičenzo realizēja piecus trejačus un spēli noslēdza ar 17 punktiem, Klejs Tompsons trāpīja četrus no 13 tālmetieniem, gūstot 27 punktus, bet Endrū Viginss guva 29 punktus.

Burvju rindās Bīls bija otrais rezultatīvākais ar 33 punktiem, bet no Losandželosas “Lakers” iegūtais Kendriks Nans spēli noslēdza ar 13 punktiem un sešām piespēlēm. Nevienam “Wizards” spēlētājam neizdevās iekrāt double-double.