Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija

Porziņģim 36 punkti un jauns tālmetienu rekords “Mavericks” zaudējumā “Trail Blazers”

12.08.2020 08:59

LETA/sportacentrs.com

Zaudējumu svarīgā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē piedzīvoja Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks”, kas ar 131:134 piekāpās Portlendas “Trail Blazers”. Deimiens Lilards atkārtoja karjeras rekordu ar 61 gūto punktu, bet Porziņģis sasniedza jaunu karjeras rekordu, trāpot septiņus tālmetienus.

Kristaps Porziņģis laukumā pavadītajās 35:36 minūtēs guva 36 punktus (5/6 soda metieni, 5/8 divpunktu metieni, 7/9 tālmetieni), sešas atlēkušās bumbas, divus bloķētus metienus, divas kļūdas, sešas personīgās piezīmes, kā arī pozitīvu +/- rādītāju +1. Septiņi trīspunktu metieni vienā spēlē ir jauns Porziņģa NBA karjeras rekords. Pirms tam viņš četras reizes bija spējis trāpīt sešus tālmetienus. Bet ar 36 gūtiem punktiem šī ir viņa karjeras astotā rezultatīvākā spēle (karjeras labākais rādītājs – 40 punkti).

Abas komandas šajā nozīmīgajā mačā spēlēja savos labākajos sastāvos ar teju visiem pamatsastāva spēlētājiem. “Mavericks” pēc iepriekšējās spēles izlaišanas atgriezās gan Luka Dončičs, gan Kristaps Porziņģis, gan Dorians Finijs-Smits, tiesa, šoreiz bija jāiztiek bez Seta Karija, kuram bija sāpes labajā kājā.

Savukārt “Trail Blazers” rindās neiztrūka neviens no līderiem, tostarp Deimiens Lilards, kurš iepriekšējā spēlē pret Filadelfijas “76ers” guva 51 punktu. Pērnās sezonas Rietumu konferences finālistei, pirms mača atrodoties devītajā vietā, šī spēle bija ļoti nozīmīga cīņā par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs.

Pirmajās minūtēs spēle ritēja līdzīgi, taču pēc sarežģītiem Dončiča un Porziņģa metieniem “Mavericks” ieguva agru septiņu punktu pārsvaru (19:12). Kristapam Porziņģim izvērtās lieliska pirmā ceturtdaļa, izceļoties ar vairākām spilgtām epizodēm uzbrukumā. Mača pirmo 12 minūšu laikā liepājnieks guva 16 punktus (6/8 metienos no laukuma, tostarp 2/3 tālmetienos), tomēr komandai nesekmējās ar aizsardzību, kā rezultātā ceturtdaļu nācās noslēgt iedzinējos – 31:38.

Jāpiemin, ka 16 punkti pirmajā ceturtdaļā ir atkārtots Porziņģa karjeras rekords, kas iepriekš tika sasniegts pat trīs reizes. Līdz puslaika pārtraukumam Dalasai neizdevās atspēlēties un “Trail Blazers” joprojām atradās vadībā ar 66:58. Neapturams pirmajā puslaikā bija Portlendas līderis Deimiens Lilards, gūstot 25 punktus ar 66,7% metienu precizitāti.