Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Porziņģim 38 punkti “Mavericks” uzvarā Minesotā

02.03.2020 08:17

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis svētdien iemeta 38 punktus, tikai par diviem atpaliekot no karjeras rezultativitātes rekorda, bet Dalasas “Mavericks” izbraukumā ar 111:91 (28:24, 35:20, 18:21, 30:26) apspēlēja Minesotas “Timberwolves”.

“Mavericks” spēli aizvadīja bez Lukas Dončiča, kurš sastiepis rokas kreiso īkšķi, turklāt pilnīgi iespējams, ka slovēnis nepiedalīsies arī rīt gaidāmajā cīņā ar Čikāgas “Bulls”. Partnera prombūtnes laikā līdera lomu uzņēmās Porziņģis, kurš ceturto reizi savā NBA karjerā iemeta vismaz 38 punktus. Rekords tika sasniegts 2017. gada 5. novembrī ar 40 punktiem pret Indiānas “Pacers”, bet šī gada 3. februārī pret “Pacers” un 2017. gada 30. oktobrī pret Denveras “Nuggets” Porziņģim arī bija pa 38 punktiem.

Kristaps Porziņģis svētdienas spēlē laukumā bija 37 minūtes, trāpot septiņus no 11 divpunktu raidījumiem, sešus no 14 tālmetieniem un sešus no desmit soda metieniem. Tāpat viņam bija 13 atlēkušās bumbas, četras rezultatīvas piespēles un pieci bloki.

Vēl “Mavericks” komandā 27 punktus iemeta Sets Karijs, bet 19 bija Timam Hārdevejam. Savukārt “Timberwolves” sastāvā rezultatīvākais ar 16 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija D’Andželo Rasels.

Porziņģis nospēlēja pirmās astoņas minūtes, kurās trāpīja divus tālmetienus un kopā iemeta desmit punktus, “Mavericks” esot priekšā ar 21:17.

Otrā ceturtdaļa sākās ar veiksmīgu Porziņģa metienu, bet tad ar pieciem punktiem pēc kārtas izcēlās Hārdevejs un “Mavericks” panāca 35:24. Tomēr “Mavericks” neapstājās – liepājnieks trāpīja vienu no diviem soda metieniem un tālmetienu, rezultātam kļūstot jau 39:24. Dalasas komanda iemeta pirmos 11 punktus ceturtdaļā. Kad otrās ceturtdaļas vidū Porziņģis trāpīja divus metienus pēc kārtas, viņa punktu skaits sasniedza 20. Puslaika beigās Sets Karijs realizēja trīs punktus ar sodu un “Mavericks” pārsvars jau bija 59:41. Atlikušajā laikā vēl divus punktus guva arī Porziņģis un pirmajās 24 minūtēs viņa kontā kopā bija 22 punkti.

Pārtraukums “Mavericks” komandu neapstādināja un trešo ceturksni tā atkal sāka ar 7:0 izrāvienu, ko veicināja arī Porziņģa ceturtais tālmetiens. Tobrīd Dalasas komanda bija priekšā ar 70:44, bet ceturtdaļas turpinājums tai nebija veiksmīgs, pēdējās sekundēs esot priekšā vairs tikai ar 78:65. Tomēr periods noslēdzās ar trim veiksmīgiem Porziņģa soda metieniem, kas ļāva viesiem atgūt 16 punktu pārsvaru.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā Porziņģis savu punktu skaitu palielināja līdz 30, šo robežu sasniedzot piekto reizi šosezon un deviņpadsmito reizi karjerā. Drīz pēc tam liepājnieks iemeta arī divus tālmetienus un bija vairs tikai četru punktu attālumā no karjeras rezultativitātes rekorda. 38. punktu viņš ceturtdaļas vidū savāca ar bumbas triecienu grozā no augšas, bet sekojošo soda metienu netrāpīja. Drīz pēc tam Porziņģi pie 20 punktu pārsvara (101:81) nomainīja. Kaut varēja gaidīt, ka viņa palīdzība vairs nebūs nepieciešama, bez latvieša laukumā “Mavericks” pārsvars ātri vien tika samazināts par pieciem punktiem un liepājnieks atkal kāpa uz parketa. Ar tālmetienu Porziņģim bija iespēja sasniegt rekordu, tomēr šo iespēju viņš neizmantoja un drīz vien atkal tika nomainīts, “Mavericks” droši noturot uzvaru.

Ar 37 uzvarām 61 spēlē “Mavericks” ieņem septīto vietu Rietumu konferencē, bet divām augstāk esošajām komandām ir tikpat panākumu, kamēr “Timberwolves” ar 17 uzvarām kopvērtējumā apsteidz vien šīs sezonas līgas pastarīti Goldensteitas “Warriors”.