Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija

Porziņģim 9+12 zaudējumā pret “Spurs”

11.03.2020 07:46

Nacionālajā basketbola asociācijā Dalasas ”Mavericks” ar Kristapu Porziņģi sastāvā piedzīvoja zaudējumu pret Sanantonio ”Spurs” ar 109:119, kas Dalasas komandai bija otrais pēc kārtas un jau rītnakt gaidāma spēle pret Denveru.

Kristaps Porziņģis nospēlēja 37 minūtes un guva deviņus punktus. Pēc ļoti rezultatīvā snieguma februārī un marta sākumā Porziņģim tagad otrā spēle pēc kārtas, kurā nav izdevies pārsniegt desmit punktu robežu un metienu precizitāte bijusi pieticīga – šonakt Latvijas uzbrucējs aizmeta garām 11 no 15 metieniem no spēles (2p. 3/7, 3p. 1/8). Porziņģis toties savāca 12 atlēkušās bumbas, trīs no tām uzbrukumā, veica trīs rezultatīvas piespēles un bloķēja divus pretinieku metienus. Viņam arī divas kļūdas un četras piezīmes.

”Mavericks” šonakt bija iespēja paveikt ko tādu, kas vēl nebija izdevies ne reizi kluba vēsturē – pieveikt Sanantonio visās regulārās sezonas spēlēs. Dalasas komanda bija uzvarējusi iepriekšējās trīs savstarpējās spēlēs pret ”Spurs” šosezon, bet ceturtajā un pēdējā spēlē šonakt tomēr pārāka bija ”Spurs”, kurai gan tāpat atlikušajā sezonas nogrieznī būs ļoti jāpacīnās, lai tomēr iekļūtu izslēgšanas spēlēs (šobrīd 12. vieta konferencē).

Dalasa atradās vadībā lielāko daļu izbraukuma spēles un trīs minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām panāca 80:71. Sekoja grūts posms, kurā ”Spurs” nākamajās deviņās spēles minūtes bija pārāka ar 30:10, pārņemot iniciatīvu spēlē. Dalasas līderi lielāko daļu šī izrāviena pavadīja uz rezervistu soliņa, taču spēles gaitu nemainīja arī Porziņģa un Lukas Dončiča atgriešanās laukumā.

Porziņģis pēdējā ceturtdaļā tika pie diviem punktiem pēc atlēkušās bumbas uzbrukumā, kas ļāva viņa komandai pievilkt līdz 101:104, kamēr viņa pretspēlētājs Lamarkuss Oldridžs pēc tam atlikušajās četrās minūtēs savāca 11 punktus un nokārtoja ”Spurs” uzvaru ar 119:109. Oldridžam kopā spēlē 24 punkti un divas atlēkušās bumbas, kamēr viņa komandā Demārs Derouzens tika pie 13 punktiem un 12 rezultatīvām piespēlēm. Jāpiemin, ka Oldridžs spēles izskaņā tika pie viegla danka, kad cīņā par bumbu ”Spurs” spēlētājs Trejs Lailzs noskrēja Porziņģi.

”Mavericks” rindās rezultatīvākais ar 38 punktiem bija Luka Dončičs, kurš trāpīja 13 no 26 metieniem no spēles, veica astoņas rezultatīvas piespēles un savāca septiņas atlēkušās bumbas, taču arī pieļāva piecas kļūdas. 20 punktus pievienoja Tims Hārdevejs, bet komandu no zaudējuma neglāba arī kopā trāpītie 17 tālmetieni.

Dalasa šosezon vēl ne reizi nav zaudējusi trīs spēlēs pēc kārtas, un tagad būs krietni jāpapūlas, lai šis fakts netiku labots – ”Mavericks” šis bija otrais zaudējums pēc kārtas, bet jau pēc mazāk nekā 24 stundām gaidāma spēle pret vienu no Rietumu konferences spēcīgākajām komandām Denveras ”Nuggets”.