Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

Porziņģim astoņi “trejači”, 36 punkti, atkārtots karjeras rekords uzvarā pār “Hornets”

Trīs zaudējumu sēriju Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) pārtraukusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas ar 118:104 pārspēja Šarlotas “Hornets”. Porziņģis aizvadīja lielisku trešo ceturtdaļu, kurā atzīmējās ar 18 gūtajiem punktiem.

Kristaps Porziņģis. (Foto: AP.Scanpix)
09.02.2023 09:09

Kristaps Porziņģis uzvarā pār Šarlotas “Hornets” (118:104) nospēlēja 35 minūtes. Šajā laikā latvietis guva 36 punktus (1p. 2/3, 2p. 5/8, 3p. 8/14), izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, atdeva divas piespēles, bloķēja divus metienus, pieļāva kļūdu, saņēma divas piezīmes un spēli noslēdza ar +/- rādītāju +12.

2021. gada 12. februārī Porziņģis, pārstāvot Dalasas “Mavericks”, realizēja astoņus tālmetienus pret Ņūorleānas “Pelicans” (143:130), uzstādot karjeras rekordu. Tādējādi Porziņģis uzvarā pār “Hornets” atkārtoja karjeras labāko rezultātu realizēto tālmetienu kategorijā.

Porziņģis trešajā ceturtdaļā guva 18 punktus, uzstādot jaunu karjeras rekordu ceturtdaļā gūtajos punktos. Trešajā ceturtdaļā vienradzis guva vairāk punktus nekā visa “Hornets” komanda kopā (18:15).

Abas komandas šosezon jau bija tikušās trīs reizes – divas uzvaras Vašingtonas “Wizards” (ar +8 un +4), savukārt Šarlotas “Hornets”, kas šosezon ir viena no vājākajām Austrumu konferences komandām, 2022. gada decembrī uzvarēja ar +1.

Pirmais puslaiks noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu – 61:61. Abām komandām bija teju identisks metienu realizācijas procents. “Hornets” metienus realizēja ar 49%, bet “Wizards” precīzi bija 48.9% metienu.

Pirmajā puslaikā rezultatīvākais Vašingtonas basketbolists bija Deni Avdija – viņam 13 punkti. Porziņģis ar 10 gūtajiem punktiem bija otrais komandā. Šarlotas vienības labā 13 punkti Lamelo Bolam.

Trešajā ceturtdaļā Porziņģis salādēja 18 punktus, palīdzot “Wizards” iekrāt 12 punktu pārsvaru. Porziņģis guva vairāk punktus nekā visi pretinieku basketbolisti kopā (18:15).

Noslēdzošajās 12 minūtēs “Wizards” prata noturēt iekrāto pārsvaru, uzvarot spēli ar 118:104. Vašingtona pārtraukusi trīs zaudējumu sēriju un šobrīd ar 25 uzvarām un 29 zaudējumiem atgriezusies Austrumu konferences play-in zonā.

Otrais rezultatīvākais spēlētājs “Wizards” komandā bija Deni Avdija. Viņam izdevās gūt 20 punktus un izcīnīt 13 atlēkušās bumbas. Bredlijs Bīls uzvarā pievienoja 17 punktus un 10 rezultatīvas piespēles. Interesanti, ka vismaz vienu metienu realizēja visi “Wizards” spēlētāji, kas devās laukumā.

“Hornets” rindās 20 punktu robežu sasniedza tikai Pīdžejs Vašingtons, kuram 20 punkti, trīs pārtvertās bumbas un divi bloki. Terijs Rozjērs izcēlās ar 19 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām, bet Lamelo Bolam 16+6.

Porziņģis pēc trešdien NBA mačā gūtajiem 36 punktiem atzina, ka pārtraukumā sajutis, ka mača turpinājumā būs rezultatīvs.

Trešajā ceturtdaļā Porziņģis guva 18 punktus, kas ir viņa NBA karjeras rezultativitātes rekords vienā ceturtdaļā, tostarp realizēja četrus trīspunktu metienus, bet mača gaitā astoņi realizēti tālmetieni ir atkārtots labākais rādītājs.

“Pirms pārtraukuma realizēju tālmetienu un sapratu, ka varu šodien iemest,” pēc spēles sacīja Porziņģis. “Noskaņojos, ka realizēšu šos metienus. Turklāt pretinieki dažkārt ļauj izpildīt tālmetienus.”

“Pirms spēles ar treneriem bija saruna,” atklāja liepājnieks.

“Daudz kas ir mūsu galvās. Vienkārši zināju, ka šodien ir jāapdraud pretinieku grozs.”

Porziņģis bija rezultatīvākais mājinieku rindās, kamēr 20+13 sakrāja Dani Avdija, bet Bredlijs Bīls pievienoja 17 punktus. Tikmēr viesu sastāvā 20 punktus guva Pols Džemeins Vašingtons, bet 19 – Terijs Rozjērs.

“Avdija aizvadīja lielisku spēli,” par savu partneri izteicās Porziņģis. “Viņš bija visur – 20 punkti, 13 atlēkušās bumbas. Liels prieks par viņa spēli. Šķiet, ka šosezon viņš ir sapratis, kādos aspektos viņš ir labs un lietderīgs.”

Vašingtonas vienība ar bilanci 25-29 Austrumu konferencē pakāpās uz desmito pozīciju, kamēr “Hornets” ar 15 uzvarām un 41 zaudējumu ieņem 14.vietu 15.komandu vidū.

“Ir patīkami, ka pirms nākamās spēles pēc uzvaras ir viena brīva diena vairāk,” norādīja Porziņģis. “Šī bija laba uzvara, kas mums bija ļoti nepieciešama.”

Nākamo spēli “Wizards” aizvadīs sestdien, kad savā laukumā uzņems Indiānas “Pacers” basketbolistus.