Porziņģim double-double, “Mavericks” pārspēj “Magic”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” ar rezultātu 130:124 pārspēja Orlando “Magic”. Porziņģis maču iesāka ar vāju metienu realizāciju, bet otrajā puslaikā guva 15 punktus un maču noslēdza ar 17 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām.

02.03.2021 08:42

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 33 minūtes, kuru laikā guva 17 punktus (1p. 4/4, 2p. 2/5, 3p. 3/10), izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, atdeva trīs rezultatīvas piespēles, pārtvēru vienu piespēli un tika pie viena bloķēta metiena.

Latvietim arī viena kļūda un viena piezīme, bet +/- koeficients viņam plus četri.

Vienradzis pārtrauca četru spēļu sēriju, kurā nespēja tikt pie double-double. Šis bija Porziņģa septītais double-double šosezon. Porziņģis otro reizi šosezon izmeta vismaz 10 tālmetienus – 13 izmestie tālmetieni viņam bija pret “Pelicans”, kad latvietis realizēja astoņus, uzstādot jaunu personīgo rekordu. Metienus latvietis realizēja ar 33,3% precizitāti, kas ir sliktākais rādītāks kopš 30.janvāra spēles, kad “Mavericks” tikās ar Jūtas “Jazz”.

Porziņģis turpina lieliski realizēt soda metienus. Aizvadītajā sezonā viņš soda metienus realizēja ar 79,9%, bet šosezon to dara ar 85% precizitāti.

Spēle iesākās ar Kristapa Porziņģa pustālo metienu, kas arī bija vienīgais precīzais latvieša metiens pirmajā puslaikā – pārējos astoņus metienus viņš aizmeta garām.

Kopumā pirmajā puslaikā laukumā bija vērojama līdzīga cīņa. Pirmo ceturtdaļu uzvarēja “Magic”, otro “Mavericks”, bet puslaika pārtraukumā ar trīs punktu pārsvaru devās Dalasa.

Pirmajā puslaikā kopumā notika sešas vadības maiņas. Porziņģis bija guvis tikai divus metienus (metienos no spēles 1/9), savukārt Lukam Dončičam bija 15 punkti un septiņas rezultatīvas piespēles.

Otrais puslaiks iesākās krietni labāk no latviešu līdzjutēju skata punkta, jo Porziņģis realizēja divus trejačus, nedaudz uzlabojot savu metienu procentu.

Kad atlikušas bija nedaudz vairāk par piecām minūtēm trešajā ceturtdaļā, Porziņģis izcēlās ar putback danku, gūstot savu desmito punktu spēlē un nokārtojot sev double-double.

Puslaika turpinājumā laukumā dominēja “Mavericks”, kas, neskatoties uz to, ka “Magic” padevās veiksmīgs ceturtās ceturtdaļas noslēgums, svinēja panākumu arī visā mačā.

“Magic” rindās 29 punkti, 15 atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles Nikola Vučevičam, bet 26 punktus pievienoja Evans Furņjē.

“Mavericks” rindās otrs rezultatīvākais bija Džeilens Bransons, kurš atzīmējās ar 24 punktiem.

“Mavericks” šis bija astotais panākums pēdējās 10 spēlēs, un šobrīd Dalasa ar bilanci 17-16 ieņem devīto vietu Rietumu konferencē. Vienu vietu priekšā esošajai Goldensteitas “Warriors” ir bilance 19-16, bet septītajā pozīcijā esošajai Denveras “Nuggets” 18-15.

Nākamo spēli “Mavericks” aizvadīs naktī uz ceturtdienu, kad jātiekas būs ar Šeju Gildžesu Aleksanderu un Oklahomisitijas “Thunder”.