Porziņģim double-double un piecas piespēles zaudējumā pret Durentu un “Nets”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) zaudējumu piedzīvojusi Kristapa Porziņģa un pārstāvētā Dalasas “Mavericks”, kas ar 99:102 piekāpās Bruklinas “Nets”. Porziņģis spēli noslēdza ar 17 punktiem, 12 atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm.

Kristaps Porziņģis un Deandrē Bembrijs. (Foto: AP/Scanpix)
08.12.2021 09:21

Kristaps Porziņģis laukumā bija 31 minūti. Šajā laikā viņš guva 17 punktus (1p. 4/4, 2p. 5/12, 3p. 1/5), izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, atdeva piecas rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu, tikpat reizes bloķēja pretinieka metienus un pieļāva divas kļūdas. Latvietis iekrāja arī divas piezīmes un +/- koeficientu plus viens.

Decembrī Porziņģis aizvadījis divas spēles, abas pabeidzot ar double-double. Šajā periodā viņš realizējis divus no 11 tālmetieniem, savukārt soda metienos latvietis bijis nekļūdīgs (1p. 5/5).

Luka Dončičs 37 minūtēs guva 28 punktus (1p. 7/8, 2p. 6/10, 3p. 3/11), izcīnīja sešas bumbas zem groziem, atdeva deviņas rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu un nopelnīja piecas piezīmes. Spēles beigās slovēnim -2 +/- rādītājs.

“Mavericks” aizvadīja ļoti atzīstamu pirmo puslaiku pret Kevina Durenta un Džeimsa Hārdena pārstāvēto Bruklinas “Nets” – pirmās divas ceturtdaļas tika uzvarētās ar 62:50.

Pirmajās 24 minūtēs Dalasas basketbolisti izpildīja par deviņiem metieniem vairāk (52:42), realizējot tieši pusi no tiem. Tāpat Porziņģa pārstāvētā komanda realizēja sešus trejačus, kamēr “Nets” trīs.

Trešajā ceturksnī metienu precizitāti pasliktinājās abām komandām, bet “Nets” lielu deficītu nespēja atspēlēt. Pirms noslēdzošajām 12 minūtēm Dalasai bija 11 punktu pārsvars.

Neveiksmīga bija noslēdzošā ceturtdaļa, kurā Dalasas basketbolisti realizēja tikai četrus no 21 metiena (19%), noslēdzot šo ceturtdaļu ar 13 gūtajiem punktiem. Kevins Durents guva 11 punktus, realizējot piecus no sešiem metieniem.

“Mavericks” piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas, bet pēdējo 10 spēļu laikā Dalasai tikai divas uzvaras. Nākamo spēli Porziņģis un Dalasa aizvadīs jau naktī uz ceturtdienu, tiekoties ar Memfisas “Grizzlies”.

Ļoti daudzpusīga spēle “Mavericks” uzbrucējam Dorianam Finnijam Smitam, kurš 15 punktiem pievienoja sešas atlēkušās bumbas, trīs pārtvertās bumbas un divas rezultatīvas piespēles. Tims Hārdavejs spēli iesāka no rezervistu soliņa un guva 11 punktus.

“Nets” rindās 24 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Kevinam Durentam, bet Džeimss Hārdens bija vienas atlēkušās bumbas attālumā no triple-double – 23 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un 12 rezultatīvas piespēles.