Porziņģim double-double un pieci bloki puslaikā, “Wizards” piekāpjas “Rockets”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) lielisku sniegumu nodemonstrējis Kristaps Porziņģis. Vašingtonas “Wizards” zaudējumā pret Hjūstonas “Rockets” (97:115) latvietis guva 22 punktus, izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, kā arī bloķēja piecus pretinieku metienus.

Kristaps Porziņģis. (Foto: USA Today Sports/Scanpix)
22.03.2022 09:12

Kristaps Porziņģis nospēlēja 32 minūtes, kas bija latvieša lielākais spēles laiks kopš pievienošanās Vašingtonas “Wizards”. Burvji ar 97:115 piekāpās Rietumu konferences lejasgala komandai Hjūstonas “Rockets”.

Šajā laikā Porziņģim izdevās gūt 22 punktus (1p. 8/8, 2p. 7/15, 3p. 0/3), izcīnīt 13 atlēkušās bumbas, atdot četras piespēles, bloķēt piecus pretinieka metienus un pārtvert vienu bumbu. Latvietim arī viena kļūda, viena piezīme un labākais +/- rādītājs starp pamata piecinieka spēlētājiem – mīnus trīs.

“Wizards” pirmo ceturtdaļu uzvarēja ar 39:26, bet pirms otrā puslaika Vašingtonas basketbolisti bija vadībā ar +12. Porziņģis pirmajās 24 minūtēs bija guvis 16 punktus un bloķējis piecus metienus.

Trešajā ceturtdaļā “Rockets” atspēlēja vēl deviņus punktus, bet viss mainījās par 180 grādiem noslēdzošajās 12 minūtes. Hjūstona ne tikai atspēlējās, bet vienu brīdi bija vadībā pat ar 20 punktu pārsvaru.

Porziņģis noslēdzošajā ceturtdaļā aizmeta garām visus savus metienus (2p. 0/4, 3p. 0/1). “Wizards” realizācija patiešām katastrofāla – visa komanda realizēja trīs no 17 metieniem (17,6%), kamēr “Rockets” guva 35 punktus, kas ļāva svinēt panākumu – 115:97.

“Wizards” palīdzēt šajā mačā nevarēja Kails Kuzma. Viņa prombūtnes laikā Rui Hačimura kļuva par otro rezultatīvāko Vašingtonas spēlētāju. Japānis 30 minūšu laikā tika pie 16 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām.

Rezultatīvākais spēlētājs spēlē bija no Hjūstonas – Kristians Vuds realizēja astoņus no deviņiem tālmetieniem, spēli noslēdzot ar 39 gūtajiem punktiem. Tāpat viņam 10 atlēkušās bumbas. Pirmgadnieks Džeilens Grīns atzīmējās ar 17 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un piecām piespēlēm.

Pēdējo 10 maču laikā “Wizards” izcīnījusi tikai divas uzvaras. “Wizards” šosezon iekrājusi bilanci 30-41, kas šobrīd dod 11. vietu Austrumos. “Play-in” zonā esošajai “Hawks”, kas ieņem 10. vietu, ir par piecām uzvarām vairāk. “Wizards” nākamā spēlē 25. martā pret čempioni Milvoki “Bucks”.