Porziņģim “double-double” uzvarā pār “Thunder”

28.01.2020 09:02

Nacionālajā basketbola asociācijā uzvaru izcīnīja Dalasas ”Mavericks”, viesos apspēlējot ”Thunder” ar 107:97. Kristaps Porziņģis Dalasas uzvarā tika pie sava sezonas 13. ”double-double”, iemetot 14 punktus.

Kristaps Porziņģis nospēlēja 26 minūtes, kurās guva 14 punktus ar 15 metieniem no spēles (1p. 2/2, 2p. 3/8, 3p. 2/7). Viņam arī desmit atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, pa vienam blokam un pārtvertai bumbai. Porziņģis vienreiz pārkāpa noteikumus un ieguva +/- rādītāju plus septiņi.

Porziņģim šis bija sezonas 13. ”double-double” un NBA karjeras 51. ”double-double”, turklāt pirmais kopš 22. decembra. Ar ”double-double” Dalasas sastāvā šonakt izcēlās trīs spēlētāji – papildus Porziņģim arī Luka Dončičs un Delons Raits.

Dončičs šajā spēlē guva 29 punktus, savāca 11 atlēkušās bumbas un veica piecas rezultatīvas piespēles turklāt jāatzīmē, ka viņš nepieļāva nevienu kļūdu, kas Dončičam izdevies tikai otro reizi viņa NBA karjerā. Vidēji spēlē viņam bijušas 3.7 kļūdas. Savukārt Raits atzīmējās ar 14 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām.

Dalasai šī bija sezonas 29. uzvara, turklāt komanda joprojām lieliski spēlē tieši izbraukumā. Izbraukuma spēļu statistika uzspodrināta līdz 16-6, kamēr ”Thunder” šajā spēlē aprāvās piecu uzvaru sērija.

”Thunder” un ”Mavericks” spēlē tika godināts traģiski mūžībā aizgājušais Kobe Braients, un ”Thunder” līderis Kriss Pols izlaida spēli emocionālu apsvērumu dēļ. Spēles sākumā ”Mavericks” speciāli pārkāpa astoņu sekunžu limitu laukuma centra šķērsošanai, kamēr ”Thunder” pēc tam speciāli pārkāpa 24 sekunžu limitu metiena izdarīšanai, atzīmējot Braienta NBA numurus 8 un 24.

Dalasa atradās vadībā mača lielāko daļu un puslaika pārtraukumā devās ar pārsvaru 59:47. ”Thunder” situāciju uzlaboja trešajā ceturtdaļā veikts izrāviens 11:0, kas samazināja Dalasas pārsvaru no 16 līdz pieciem punktiem, taču ”Mavericks” tuvāk pretiniekiem neļāva pietuvoties un pēdējā ceturtdaļā droši kontrolēja mača gaitu, visu laiku atrodoties vismaz desmit punktu vadībā. Beigās Dalasai uzvara ar 107:97.

”Thunder” sastāvā 21 punktu iemeta Deniss Šrēders, bet otrgadnieks Šejs Gildžess-Aleksandrs tika pie 16 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām, tiesa, trāpīja tikai piecus no 20 metieniem no spēles. 14 punkti un sešas piespēles itālieša Danilo Gallināri rēķinā.

Dalasas nākamā spēle paredzēta savā laukumā jau rītnakt, kad būs jāsacenšas ar ”Suns”.