Porziņģis atkārto piespēļu rekordu, “Wizards” pirmo reizi kopš 1999. gada uzvar “Spurs”

Daudzpusīgu sniegumu Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) nodemonstrējis Kristaps Porziņģis. Latvietis Vašingtonas “Wizards” panākumā pret Sanantonio “Spurs” (127:106) guva 17 punktus, izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, atkārtoja karjeras piespēļu rekordu un bloķēja piecus metienus. “Wizards” pirmo reizi kopš 1999. gada uzvarēja “Spurs” vienību izbraukumā.

Jakobs Peltls un Kristaps Porziņģis. (Foto: USA Sports Today. Scanpix)
31.01.2023 09:03

Kristaps Porziņģis nospēlēja 30 minūtes, kuru laikā guva 17 punktus (1p. 2/2, 2p. 6/10, 3p. 1/3), izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, atdeva septiņas rezultatīvas piespēles, pārtvēra trīs bumbas, bloķēja piecus pretinieku metienus, pieļāva divas kļūdas un saņēma piecas piezīmes. Latvieša +/- rādītājs bija plus deviņi.

Porziņģis laukumā atgriezās pēc deviņu dienu nespēlēšanas. Iemesls šādai pauzei bija potītes savainojums, kurā latvietis iedzīvojās 22. janvāra spēlē pret Orlando “Magic”. Latvietis šajā periodā izlaida trīs spēles.

Septiņas rezultatīvās piespēles ir atkārtots latvieša karjeras rekords. Identisku piespēļu skaitu viņš iekrāja arī 2021. gada 17. novembra spēlē pret Fīniksas “Suns”. Tolaik viņš pārstāvēja Dalasas “Mavericks” komandu.

Porziņģis sasniedzis 700 karjeras bloķēto metienu robežu. Ar 701 bloķēto metienu latvietis ir visu laiku 180. labākais spēlētājs NBA vēsturē. Visvairāk bloķēto metienu līgas vēsturē ir Hakima Olažuvona kontā – 3830.

Komandas šosezon tikās pirmo reizi. Pirmajās 12 minūtēs neapšaubāmi labākais un pamanāmākais spēlētājs uz parketa bija tieši Porziņģis. Viņš izcēlās ar 13 punktiem, četrām atlēkušajām bumbām un četrām rezultatīvajām piespēlēm. Komanda gan nonāca iedzinējos ar 30:36.

Otrajā ceturtdaļā latvietis punktus neguva, tomēr tika pie trīs pārtvertajām bumbām. Komanda ceturtdaļu uzvarēja ar 33:19, tādējādi pirms otrā puslaika burvji atradās vadībā ar plus astoņi (63:55).

Trešajā ceturtdaļā “Wizards” pārsvaru palielināja vēl par trīs punktiem. Tāpat kā otrajā ceturtdaļā, arī trešajā Porziņģis punktus gūt nespēja. Šajā ceturtdaļā deviņus punktus guva Deni Avdija, kurš trīs ceturtdaļu laikā bija pamanījies sasniegt 18 gūto punktu robežu.

Porziņģa sausā sērija pārtrūka ceturtajā ceturtdaļā, kurā viņam četri punkti. “Wizards” palielināja pārsvaru vēl par 10 punktiem, nokārtojot uzvaru ar 127:106. “Wizards” uzvarējusi sešas spēles pēc kārtas.

Vašingtonas “Wizards” šī bija ļoti zīmīga uzvara arī no cita aspekta. Pirmo reizi kopš 1999. gada burvji pratuši uzvarēt Grega Popoviča vadīto komandu izbraukumā, “AT&T Center” arēnā.

“Wizards” veiksmīgā nogriežņa dēļ atgriezusies play-in zonā. Ar bilanci 24-26 tā ieņem devīto vietu Austrumu konferencē. Sestajā vietā esošajai Maiami “Heat” ir 28 uzvaras un 23 zaudējumi.

Rezultatīvākais “Wizards” spēlētājs bija rezervists Avdija. Viņam 25 gūtie punkti un deviņas bumbas zem groziem. Vismaz 10 punktus bez Porziņģa un Avdijas guva vēl pieci spēlētāji. Bredlijam Bīlam 21 punkts, septiņas atlēkušās bumbas un tikpat rezultatīvas piespēles.

Keldons Džonsons bija rezultatīvākais “Spurs” spēlētājs. Viņam 26 gūtie punkti 34 minūšu laikā. Rezervists Zaks Kolinss atzīmējās ar 16 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un diviem bloķētiem metieniem.