Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Porziņģim NBA 30 gūti punkti un 15 atlēkušās bumbas “Wizards” zaudējumā

Sesto zaudējumu pēc kārtas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārajā turnīrā piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”. Ar 107:114 tika atzīts Losandželosas “Clippers” pārākums. Porziņģis spēli noslēdza ar 30 gūtajiem punktiem, 15 atlēkušajām bumbām un piecām piespēlēm.

11.12.2022 08:55

Kristapa Porziņģa rīcībā zaudējumā pret Losandželosas “Clippers” (107:114) bija 37 minūtes. Latvietis sev atvēlēto laiku izmantoja ļoti labi, gūstot 30 punktus (1p. 12/13, 2p. 6/16, 3p. 2/4). Tāpat Porziņģis izcīnīja 15 atlēkušās bumbas, atdeva piecas piespēles, bloķēja divus metienus, pieļāva trīs kļūdas, saņēma trīs piezīmes un spēli noslēdza ar labāko +/- rādītāju starp starta piecinieka spēlētājiem (+6).

Latvietis otro reizi nedēļas laikā atkārtoja realizēto soda metienu karjeras rekordu (12), savukārt 15 atlēkušās bumbas ir trešais labākais rādītājs šosezon. Vairāk atlēkušās bumbas Porziņģis iekrāja vienīgi pret “Heat” (17) un pret “Nets” (19), kas ir jauns spēlētāja karjeras rekords.

Double-double Latvijas izlases basketbolists šosezon iekrājis deviņas reizes. Interesanti, ka vēl septiņos mačos latvietis bija vienas atlēkušās bumbas attālumā no double-double.

Atgriešanos Vašingtonā piedzīvoja Džons Vols, kurš kopš maiņas darījuma, kā rezultātā nonāca Hjūstonā, nebija spēlējis “Wizards” laukumā. Atgriešanās mačā aizsargs atzīmējās ar 13 gūtajiem punktiem.

Pirmajā puslaikā “Wizards” guva par trīs punktiem vairāk (63:60). Abas komandas bija realizējušās 10 tālmetienus. “Wizards” komandā īpaši jāizceļ Kails Kuzma, kurš puslaiku noslēdza ar 25 punktiem.

Trešajā ceturtdaļā “Clippers” atspēlējās un pārņēma vadību. “Wizards” rindās šajā 12 minūšu nogrieznī labākais bija Porziņģis, kurš guva 10 punktus. Pirmo trīs ceturtdaļu laikā latvietim 24 punkti un 11 atlēkušās bumbas.

Noslēdzošajās 12 minūtēs “Wizards” bija vadībā ar plus viens, bet “Clippers” spēles beigas nospēlēja labāk un izcīnīja uzvaru (114:107). Vašingtona piedzīvoja jau sesto zaudējumu pēc kārtas. Ar bilanci 11-16 tā ieņem 12. vietu Austrumos.

Kails Kuzma 38 minūtēs guva 35 punktus (3p. 7/11). Tāpat “Wizards” uzbrucējam 12 atlēkušās bumbas. Džordans Gūdvins aizvadīja ļoti augstvērtīgu spēli. Viņam 17 punkti, sešas piespēles un sešas pārtvertās bumbas.

“Clippers” komandu sekmēja Pols Džordžs, kuram 36 punkti, septiņas atlēkušās bumbas, sešas piespēles, trīs pārtvertās bumbas un divi bloķētie metieni. Kavai Lenards, kurš šosezon spēlējis maz, 30 minūšu laikā guva 13 punktus, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un atdeva sešas piespēles.