Porziņģim otra rezultatīvākā spēle šosezon, “Mavericks” pārspēj “Timberwolves”

Kristapa Porziņģa pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Dalasas “Mavericks” regulārā turnīra spēlē ar 128:108 pārspēja šī brīža līgas sliktāko komandu Minesotas “Timberwolves”. Porziņģis aizvadīja otru rezultatīvāko un vienu no labākajām spēlēm šosezon, gūstot 29 punktus un izcīnot deviņas atlēkušās bumbas.

Džeidens Makdaniels un Kristaps Porziņģis. (Foto: AP/Scanpix)
25.03.2021 08:55

Kristaps Porziņģis uz parketa pavadīja 29 minūtes, kuru laikā atzīmējās ar 29 punktiem (1p. 4/4, 2p. 8/14, 3p. 3/9), deviņām atlēkušajām bumbām, četrām rezultatīvajām piespēlēm, vienu pārtvertu bumbu, diviem bloķētiem metieniem un vienu kļūdu.

Viņam arī divas piezīmes un +/- koeficients plus 14, kas bija labākais starp tiem spēlētājiem, kuri spēli uzsāka sākumsastāvā.

Porziņģis, gūstot 29 punktus, aizvadīja otru rezultatīvāko spēli šosezon – rezultatīvākā spēle bija 13. februārī, kad Ņūorleānas “Pelicans” grozā latvietis iemeta 36 punktus.

Porziņģis tikai ceturto reizi šosezon atdeva četras rezultatīvas piespēles un pirmo reizi to izdarīja divas spēles pēc kārtas.

Tāpat Porziņģis jau ceturto spēli pēc kārtas bloķējis vismaz divus metienus, kā arī realizējis četru no četriem soda metieniem trešo spēli pēc kārtas. Pēdējās trīs spēlēs pret “Timberwolves” Porziņģis vidēji guvis 31,3 punktus un izcīnījis 11,7 atlēkušās bumbas.

Interesants fakts, ka spēlēs, kurās Porziņģis gūst vismaz 25 punktus, “Mavericks” izcīnījusi sešas uzvaras un tikai vienu reizi piedzīvojusi zaudējumu.

Luka Dončičs nospēlēja 27 minūtes, kuru laikā “Timberwolves” grozā raidīja 15 punktus (1p. 1/2, 2p. 4/7, 3p. 2/9).

Slovēnis izcīnīja četras atlēkušās bumbas ,atdeva četras rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu, vienu reizi bloķēja pretinieka metienu, pieļāva četras kļūdas un nopelnīja vienu piezīmi.

Viņam arī sliktākais +/- koeficients no starta piecinieka spēlētājiem.

Dončičam šī bija sezonas piektā spēlē, kurā viņš guvis mazāk par 20 punktiem. Vismazāk punktus slovēnis guva aizvadītā gada 31. decembra spēlē pret Šārlotes “Hornets”, kad tika pie 12 punktiem.

Dončičs otro spēli pēc kārtas nav spējis atdot vismaz piecas rezultatīvas piespēles – šosezon nekas tāds vēl nebija noticis.

Triple-double Dončičs nav iekrājis četras spēles pēc kārtas. Tāpat slovēnis atzīmējās ar devīto tehnisko piezīmi šosezon.

NBA vairāk par viņu tehniskās piezīmes šogad iekrājuši tikai Dreimonds Grīns (11), Rasels Vestbruks (11) un Džons Vols (10).

“Mavericks” šī bija otrā uzvara pēc kārtas un septītā uzvara pēdējo 10 spēļu laikā. Ar 23 uzvarām un 19 zaudējumiem “Mavericks” ieņem astoto vietu Rietumos. Nākamo spēli Dalasa naktī uz sestdienu, kad savā laukumā uzņems Domantu Saboni un Indianas “Pacers”.

Pirmajā puslaikā laukumā bija vērojama līdzīga cīņa, un neviena no komandām nespēja iegūt patiešām ievērojamu pārsvaru.

Pirmajā ceturtdaļā interesanta cīņa izvērtās starp abiem 2015. gada NBA draftā izvēlētājiem spēlētājiem – Kristapu Porziņģi un Kārlu Entoniju Taunsu. Taunss, kurš draftā tika izvēlēts ar pirmo numuru, guva 14 punktus, kamēr ar ceturto numuru izvēlētais Porziņģis atzīmējās ar 12 punktiem.

Abi garie spēlētāji otro ceturtdaļu neaizvadīja tik rezultatīvi, bet “Mavericks” rindās punktu gūšanu uzņēmās Tims Hārdavejs, kurš guva 10 punktus, palīdzot “Mavericks” pirmo puslaiku noslēgt ar viena punktu pārsvaru (56:55).

Arī trešajā ceturtdaļā lielisks bija Porziņģis, kurš laukumā pavadīja visas 12 minūtes, tiekot pie 12 punktiem un trīs rezultatīvajām piespēlēm.

“Mavericks” pirms noslēdzošās ceturtdaļas pamatīgi ieskrējās, trešajā ceturtdaļā pārspējot savus pretiniekus ar 32:18. Noslēdzošajā ceturtdaļā latvietis vairs laukumā nedevās, jo tās sākumā “Mavericks” veica izrāvienu, kas ļāva spēles beigās laukumā laist tuvākos rezervistus, kas noveda spēli līdz gala rezultātam.

Pirmgadnieks Entonijs Edvardss atzīmējās ar 29 punktiem, bet Taunss spēli noslēdza ar 22 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm. “Mavericks” rindās otrs rezultatīvākais spēlētājs bija Hārdavejs, kuram 21 punkts un četras piespēles.