Porziņģim piektais double-double pēc kārtas

07.03.2020 09:36

Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā pret Memfisas “Grizzlies” izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru (121:96). Latvietim uzvarā ļoti daudzpusīgs sniegums.

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 29 minūtes, kuru laikā tika pie teicamas statistikas. Porziņģis iemeta 26 punktus (2p. 5/10, 3p. 4/9, 1p. 4/5), savāca 11 atlēkušās bumbas, atdeva četras piespēles, pārtvēra trīs bumbas un bloķēja četrus metienus. Latvietim arī viena kļūda un četras piezīmes. Porziņģis tika pie 23. double-double šajā sezonā.

Dalasas “Mavericks” komandas pirmo punktus guva latvietis Kristaps Porziņģis, kurš ļoti efektīvi trieca bumbu grozā no augšas. Pateicoties izrāvienam 11:2, “Mavericks” pirmās ceturtdaļas beigās spēja panākt 10 punktu pārsvaru. Otrās ceturtdaļas sākumā “Grizzlies” aktivizējās un spēja ne tikai izlīdzināt rezultātu, bet arī izvirzīties vadībā. Interesanti, ka Memfisas klubs atspēlējās laikā, kad Porziņģis neatradās laukumā. Viss mainījās, kad latvietis atgriezās laukumā – īsā laikā Dalasa spēja izvirzīties vadībā ar septiņu punktu pārsvaru. Arī puslaika turpinājumā “Mavericks” atrāvās, un puslaiku tā noslēdza ar 13 punktu pārsvaru, bet Porziņģis bija iemetis jau 17 punktus.

Otrā puslaika sākumā “Mavericks” veica pamatīgu izrāvienu un pārsvaru palielināja līdz 24 punktam. Nepilnas četras minūtes pirms trešās trešdaļas beigām Porziņģis savāca 10. atlēkušo bumbu nodrošināja šīs sezonas 23. double-double, bet pēc dažām sekundēm latvietis iemeta trejaci un palielināja Dalasas kluba pārsvaru līdz 31 punktam. “Grizzlies”, pateicoties labai precizitātei metienos no spēles, ceturtās ceturtdaļas sākumā samazināja deficītu līdz 21 punktam. Mača pēdējās minūtes laukumā abu komandu sastāvā izgāja rezervisti, un mačs noslēdzās ar pārliecinošu “Mavericks” uzvaru (121:96).

Luka Dončičs pievienoja 21 punktu un sešas rezultatīvas piespēles, bet “Grizzlies” rindās ar double-double izcēlās lietuvietis Jonass Valančūns – 14 punkti un 11 atlēkušās bumbas.