Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija

Porziņģim piezīmju dēļ 19 minūtes, “Mavericks” atspēlējas un uzvar “Hawks”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” atspēlēja 13 punktu deficītu un ar rezultātu 108:107 pārspēja Atlantas “Hawks”.

11.02.2021 09:26

Šī bija trešā Dalasas uzvara pēc kārtas. Porziņģis, kurš maču noslēdza ar 15 punktiem, šajā spēlē tika pie ierobežota spēles laika piezīmju dēļ. Luka Dončičs maču noslēdza ar triple-double.

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 19 minūtes. Šajā laikā viņš guva 15 punktus (1p. 2/2, 2p. 5/9, 3p. 1/5), izcīnīja četras atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu bumbu un nopelnīja piecas piezīmes. Latvietim arī trešais sliktākais +/- koeficients komandā – mīnus 10.

Pirmajās trīs ceturtdaļās Porziņģis nespēja gūt punktus no tālās distances (3p. 0/3). Latvietis trešās ceturtdaļas sākumā tika pie ceturtās piezīmes, tādējādi viņš trešajā ceturksnī nospēlēja tikai nepilnas trīs minūtes, bet ceturtās ceturtdaļas sākumā tika pie piektās un laukumā vairs neatgriezās. Porziņģis astoto reizi šosezon nespēja realizēt vairāk par vienu tālmetienu, bet četras atlēkušās bumbas ir atkārtots sliktākais šīs sezonas sniegums – arī pirmajā sezonas spēlē pret “Hornets” Porziņģis izcīnīja tikai četras atlēkušās bumbas.

Tāpat šī bija vienradža mazrezultatīvākā spēlē februārī un otra mazrezultatīvākā spēle sezonā.

Pirmajās divās spēles ceturtdaļās jeb pirmajā puslaikā abas komandas demonstrēja ļoti līdzīgu sniegumu. Mača rezultātu atklāja Maksi Klebers, kurš “Hawks” grozā raidīja tālmetienu.

Pirmajā ceturtdaļā punkti krājās līdzīgi, nevienai no komandām nespējot tikt pie ievērojama pārsvara. Otrās ceturtdaļas noslēgumā “Hawks”, pateicoties Treja Janga veiksmīgajai spēlei, izdevās tikt pie desmit punktu pārsvara.

Pirmais puslaiks noslēdzās ar 62:52 par labu “Hawks”. Kristaps Porziņģis guva 10 punktus un izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, bet Dončičam bija 17 punkti. Kopumā pirmajā puslaikā notika sešas vadības maiņas.

Otrā puslaika sākumā “Hawks” izdevās noturēt nelielu pārsvaru, bet ceturto ceturtdaļu varētu nosaukt par “Hārdaveja ceturtdaļu”, kurš tās ievadā guva septiņus punktus pēc kārtas un samazināja deficītu līdz diviem punktiem.

Kad aizvadītas bija nepilnas trīs minūtes ceturtajā ceturtdaļā, pirmo trejaci spēlē realizēja Porziņģis. Nedaudz vēlāk gan Porziņģis tika pie piektās piezīmes šajā spēlē un pameta laukumu.

Kad atlikušas bija nepilnas astoņas minūtes, sākās “Mavericks” izrāviens 11:0, kas ļāva pārņemt vadību spēlē.

Ceturtdaļas turpinājumā lielisku sniegumu nodemonstrēja gan Hārdavejs, gan Brunsons, kas ļāva “Mavericks” tikt pie trešā panākuma pēc kārtas.

Zaudētāju rindās 25 punktus guva un 15 rezultatīvas piespēles atdeva Trejs Jangs. Viņam arī septiņas atlēkušās bumbas un viens zīmīgs sasniegums – šī bija pirmā reize šajā sezonā, kad saspēles vadītājs puslaiku noslēdza ar vismaz 15 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām un piecām piespēlēm.

Džons Kolinss bija rezultatīvākais “Hawks” spēlētājs ar 33 punktiem. “Mavericks” varonis Tims Hārdavejs maču noslēdza ar 16 punktiem, bet Džeilens Brunsons kļuva par otru rezultatīvāko komandas spēlētāju ar 21 gūto punktu.

Nākamo spēli “Mavericks” aizvadīs naktī uz sestdienu. Savā laukumā Dalasa uzņems Ņūorleānas “Pelicans”.