Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Porziņģim piezīmju grūtības Minesotā

21.02.2016 11:31

Kristaps Porziņģis biežo noteikumu pārkāpumu dēļ aizvadīja tikai 12 minūtes Nacionālās basketbola asociācijas spēlē pret Minesotas ”Timberwolves”, gūstot sešus punktus. Viņa pārstāvētā ”Knicks” tikmēr aizvadīja pārliecinošu maču un ar rezultātu 103:95 pārtrauca savu septiņu zaudējumu sēriju.

Kristaps Porziņģis 12 nospēlētajās minūtēs, kas ir viņa mazākais spēles laiks šosezon, guva sešus punktus (1p. 2/2, 2p. 2/6) un savāca divas atlēkušās bumbas. Viņa spēles laiks bija ierobežots četru piezīmju dēļ, un sev ierastajā ritmā Porziņģis varēja spēlēt tikai pirmajā ceturtdaļā, kamēr pārējie izgājieni laukumā sanāca īsi un saraustīti. Mazāk par 20 minūtēm Porziņģis nebija nospēlējis kopš 2015. gada pēdējās spēles pret Detroitu. Šonakt Porziņģim arī viens bloķēts metiens un viena pārtverta bumba, kā arī viena kļūda. Viņa +/- rādītājs plus desmit, kas bija otrs labākais komandā, atpaliekot tikai no Karmelo Entonija (+14).

Septiņu zaudējumu sēriju uzsākusī ”Knicks” šodienas mača ievadā veica izrāvienu 14:1, kurā Porziņģis atzīmējās ar diviem precīziem soda metieniem. Vairāki metieni no spēles viņam gan neizdevās, taču ”Knicks” pirmo ceturtdaļu tik un tā noslēdza ar pārliecinošo vadību 31:16. Otrās ceturtdaļas pirmajā minūtē Porziņģim izdevās bloķēt Žoržui Dienga metienu un pašam triekt bumbu grozā no augšas, taču uzreiz pēc tam tika saņemta otra personiskā piezīme, kas noveda pie nomaiņas.

Porziņģis vēl iznāca laukumā puslaika izskaņā, taču teju uzreiz saņēma trešo piezīmi, pārkāpjot noteikumus pret Rikiju Rubio. Viņš atkal tika nomainīts un pirmajā puslaikā nospēlēja tikai deviņas minūtes. Robina Lopesa puslaikā gūtie 16 punkti ļāva ”Knicks” saglabāt vadību ar 59:48, kamēr Minesotas sastāvā 15 punktus bija guvis Karls Entonijs Taunss.

Porziņģa piezīmju problēmas turpinājās arī otrā puslaika sākumā, kad viņam izdevās nospēlēt tikai trīs minūtes pirms ceturtā pārkāpuma veikšanas. Minesotai tikmēr septiņus punktus pēc kārtas guva pagājušā gada labākais debitants Endrjū Viginss, taču tas izrādījās īslaicīgs izrāviens. Ceturtdaļas turpinājumā Minesotai klājās ļoti grūti, un Lopesa un Karmelo Entonija sekmīgā spēle panāca jau 20 punktu pārsvaru Ņujorkai.

Pēdējā ceturtdaļā Porziņģis laukumā vairs neiznāca, bet Ņujorkas pārsvars pamazām saruka. Lai atspēlētos, Minesotai gan pietrūka laika, un spēle noslēdzās ar ”Knicks” uzvaru 103:95. Šī ir pirmā Ņujorkas uzvara jaunā galvenā trenera Kurta Rembisa karjerā un otrā kopš janvāra vidus. Ņujorka uzvarējusi abās šīs sezonas spēlēs pret Minesotu, kuru no 39. zaudējuma 56 spēlēs neglāba arī Taunsa un Viginsa kopā gūtie 48 punkti. Rikijs Rubio izdalīja 16 rezultatīvas piespēles, kas bija tikai par vienu mazāk nekā visai “Knicks” komandai kopā, taču “Timberwolves” bez variantiem zaudēja cīņu zem groziem, izcīnot par 20 atlēkušajām bumbām mazāk. Par to lielā mērā atbildīgs Lopess, kurš saviem 26 punktiem pievienoja 16 atlēkušās bumbas.