Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Porziņģim savainojums zaudējumā pret “Cavs”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) spēli aizvadīja Kristapa Porziņģa Dalasas “Mavericks”, kas savā laukumā piekāpās Klīvlendas “Cavaliers” (96:114). Porziņģis spēli potītes savainojuma dēļ noslēdza priekšlaicīgi.

Kristaps Porziņģis un Aizeks Okoro (centrā). (Foto: USA Sports Today/Scanpix)
30.11.2021 09:31

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 27 minūtes un guva deviņus punktus (1p. 1/2, 2p. 4/8, 3p. 0/4). Latvietim arī piecas atlēkušās bumbas, viena piespēle, četri bloķēti metieni un +/- rādītājs mīnus 10. Trešās ceturtdaļas beigās viņš iedzīvojās potītes savainojumā – spēle latvietim noslēdzās priekšlaicīgi.

Luka Dončičs 33 minūtēs atzīmējās ar triple-double. Slovēnis guva 25 punktus (1p. 0/4, 2p. 2/10, 3p. 7/11), izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, atdeva 10 rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva četras kļūdas, nopelnīja divas piezīmes un iekrāja +/- rādītāju mīnus 20. Slovēnis karjerā 33 reizes realizējis vismaz piecus tālmetienus, labojot Dirka Novicka uzstādīto “Mavericks” rekordu.

Pirmajā puslaikā Klīvlenda iekrāja 11 punktu pārsvaru. Viesi teicami realizēja metienus, iemetot 51,2% metienu, bet “Mavericks” precizitāte bija vien 35,6%. Pirmajā puslaikā “Mavericks” izpildīja 22 tālmetienus, precīziem esot pieciem.

Porziņģim pirmajā puslaikā precīzi trīs no 10 metieniem, bet latvietis izcēlās ar četriem bloķētiem metieniem, kamēr Dončičam 14 punkti un piecas rezultatīvas piespēles.

Trešajā ceturtdaļā “Cavs” palielināja pārsvaru līdz 22 punktiem, bet nepatīkamākais notika ceturtdaļās izskaņā – Porziņģis laukumu pameta klibojot. Viņš spēles situācijā uzkāpa uz Maki Klebera kājas un “pagrieza” potīti.

Klīvlendā arī noslēdzošā ceturtdaļā uzņemtos apgriezienus nesamazināja. Tā sāka ceturtdaļu ar izrāvienu 15:8. Dalasa sagrupējās un spēja nedaudz atspēlēties, tomēr bija jau par vēlu, lai izglābtu šo maču – 96:114.

Doriens Finijs Smits zaudējumā pievienoja 14 punktus, kļūstot par otro rezultatīvāko spēlētāju Dalasas rindās. Ierindā atgriezās Džeilens Bransons, kurš 22 minūtes guva vien piecus punktus.

Pēdējo piecu maču laikā Dalasa piedzīvojusi četrus zaudējumus. Nākamo spēli “Mavericks” aizvadīs izbraukumā – jāspēlē pret Ņūorleānas “Pelicans”, kuru pārstāv lietuvietis Jons Valančūns. Spēle paredzēta 2. decembrī.