Porziņģim septiņi punkti un pieci bloki pārliecinošā Dalasas uzvarā

04.12.2019 08:35

Dalasas “Mavericks” NBA spēlē ar 118:97 pārliecinoši pieveica Ņūorleānas “Pelicans” un varēja atļauties mača pēdējā ceturtdaļā nemaz neizmantot savus līderus.

Kristaps Porziņģis attiecīgi nospēlēja tikai 18 minūtes un guva septiņus punktus. Porziņģis laukumā pavadīja 18 minūtes, kas ir viņa mazākais spēles laiks “Mavericks” sastāvā. Porziņģis guva septiņus punktus (1p. 2/2, 2p. 1/8, 3p. 1/3), savāca sešas atlēkušās bumbas, vienreiz rezultatīvi piespēlēja un bloķēja piecus pretinieku metienus. Porziņģim arī viena kļūda, četras piezīmes un +/- rādītājs mīnus 13, kas bija sliktākais komandā.

Porziņģim šī bija ceturtā spēle pēc kārtas, kurā viņa rezultativitāte bija zem viņa sezonas vidējā līmeņa (17.2 punkti vidēji spēlē). Šī toties bija ceturtā spēle šosezon, kurā latviešu uzbrucējs vismaz piecas reizes bloķējis pretinieku metienus.

“Mavericks” izdevās perfekti pabeigt trīs spēļu izbraukumu, gūstot trešo uzvaru pēc kārtas. Dalasas komanda ar kopējo bilanci 14-6 ieņem negaidīti augsto ceturto vietu Rietumu konferencē, turklāt tā var lepoties ar vienu no labākajām izbraukuma spēļu bilancēm līgā (8-2).

Porziņģa komandā arī šoreiz rezultatīvākais bija slovēnis Luka Dončičs, kurš iemeta 33 punktus, trāpot piecus tālmetienus no 12, kā arī savāca 18 atlēkušās bumbas un veica piecas rezultatīvas piespēles. Arī Dončiča spēles laiks (28 minūtes) bija mazāks nekā parasti, jo “Mavericks” pēdējās ceturtdaļas sākumā izdevās veikt izrāvienu ar savu rezervistu palīdzību, un pēc tam vairs nebija nekādas vajadzības Dončiču un Porziņģi sūtīt laukumā, it īpaši tāpēc, ka rītnakt jau paredzēta nākamā spēle – savā laukumā pret “Timberwolves”.

Dalasa sarūpēja “Pelicans” 15. zaudējumu šīs sezonas 21 spēlē. “Pelicans” joprojām spēlē bez drafta pirmā numura Zaiona Viljamsona, taču šonakt tiek ziņots, ka viņš atsācis vieglus treniņus kopā ar komandu. “Pelicans” rindās iniciatīvu atkal uzņēmās no “Lakers” iegūtais Brendons Ingrems, kurš guva 24 punktus un veica sešas rezultatīvas piespēles, bet 18 punktus pievienoja Drū Holidejs.

“Mavericks” šajā mačā trāpīja 19 tālmetienus, pieci no tiem bija Seta Karija rēķiņā, viņam kopā gūstot 19 punktus. Karijs sakrāja +/- rādītāju plus 19, kamēr pa 12 punktiem pievienoja Tims Hārdevejs un Maksimilians Klebers.