Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Porziņģim sezonas otrais “double-double” un zaudējums pret “Bulls”

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis trešdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā guva sezonas otro “double-double”, tomēr viņa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” vienība ar 107:117 (33:32, 21:29, 26:34, 27:22) piekāpās Čikāgas “Bulls” komandai.

11.11.2021 10:05

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 32 minūtes. Šajā laikā latvietis guva 22 punktus (1p. 2/2, 2p. 7/13, 3p. 2/3), izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva vienu kļūdu, saņēma četras piezīmes un spēli noslēdza ar +/- koeficientu mīnus septiņi, kas bija labākais starp pamatsastāva spēlētājiem.

Porziņģis aizvadīja rezultatīvāko spēli šosezon un otro reizi šosezon iekrāja double-double. 12 atlēkušās bumbas arī ir labākais rādītājs šajā sezonā, bet šī bija vien otrā spēle sezonā, kurā latvietis nespēja nobloķēt nevienu pretinieku metienu.

Luka Dončičs 33 minūtēs guva 20 punktus (1p. 7/10, 2p. 5/12, 3p. 1/6), izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, atdeva 10 rezultatīvas piespēles, pārtvēra četras bumbas un bloķēja vienu metienu. Slovēnim arī viens bloks, četras kļūdas un sliktākais +/- rādītājs komandā – mīnus 20.

Pirmajā puslaikā piecas reizes notika vadības maiņas. Pirmajās 12 minūtēs spēlē bija ļoti līdzīga (33:32). Lai arī Čikāgas “Bulls” spēlētāji labāk realizēja metienus (52,4%), vadībā atradās Dalasa.

Otrajā ceturtdaļā “Bulls” spēlēja labāk, turpinot realizēt metienus ar augstāku procentu nekā “Mavericks”. Pirms otrā puslaika “Bulls” bija vadībā ar 61:54, bet Porziņģis ar 11 punktiem bija rezultatīvākais Dalasas rindās.

Nepilnas piecas minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām Dončičs realizēja tālmetienu, pietuvinot Dalasu tikai četru punktu attālumā no “Bulls” (76:80). Sekoja “Bulls” 15:4 izrāviens, un pirms noslēdzošajām 12 minūtēm rezultāts bija 95:80 par labu Čikāgai.

Noslēdzošajā ceturtdaļā “Mavericks” nespēja atspēlēties, piedzīvojot ceturto zaudējumu šosezon. Zaudējuma dēļ pārtrūkusi Dalasas trīs uzvaru sērija. Nākamo spēli Porziņģis un “Mavericks” aizvadīs 13. novembrī, tiekoties ar Sanantonio “Spurs”.

“Bulls” rindās jāizceļ Lonzo Bols, kurš realizēja septiņus no 10 tālmetieniem, spēli noslēdzot ar 21 punktu un sešām rezultatīvām piespēlēm. Realizējot sešus no septiņiem metieniem, 16 punktus guva Alekss Karuso, kuram arī sešas pārtvertās bumbas. Rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Zeks Lavīns.