Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Porziņģim sezonas punktu rekords, “Wizards” trešais zaudējums pēc kārtas

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) rezultatīvāko spēli šosezon aizvadījis Kristaps Porziņģis. Latvietis guva 32 punktus Vašingtonas “Wizards” zaudējumā pret Filadelfijas “76ers” (111:118).

Kristaps Porziņģis. (Foto: EPA.Scanpix)
01.11.2022 09:40

Kristaps Porziņģis aizvadījis rezultatīvāko spēli šosezon. Latvietis nospēlēja 34 minūtes, kuru laikā guva 32 punktus (1p. 9/9, 2p. 7/10, 3p. 3/7). Tāpat Porziņģim deviņas atlēkušās bumbas (četras uzbrukumā), trīs piespēles, divas pārtvertās bumbas un trīs piezīmes. Maču Porziņģis noslēdza ar labāko +/- rādītāju komandā (+8).

Porziņģa gūto punktu karjeras rekords Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) ir 40. Tik daudz punktus viņš guva 2017. gadā, kad vēl pārstāvēja Ņujorkas “Knicks”. 32 gūtie punkti ir latvieša rezultatīvāko spēļu “Top20” sarakstā.

Filadelfijas “76ers” šajā mačā bija jāiztiek bez komandas līdera Džoela Embīda, kurš ir apslimis. Pirmajā ceturtdaļā Filadelfiju vilka Džeimss Hārdens. Aizsargs guva pusi no komandas punktiem (15), palīdzot komandai uzvarēt ceturtdaļu ar 30:28.

Puslaika turpinājumā “Wizards” atspēlēja minimālo deficītu. Pirmās 24 minūtes noslēdzās ar 52:52. Porziņģis bija rezultatīvākais komandas spēlētājs un otrais punktiem bagātākais spēlētājs laukumā. Viņam puslaikā 11 punkti un piecas bumbas zem groziem.

Trešā ceturtdaļa bija “76ers” zīmē. Viesi guva par 13 punktiem vairāk (34:21). Panākumu pamatā bija lieliskā metienu precizitāte. “76ers” spēlētāji realizēja 14 no 17 metieniem, kamēr “Wizards” deviņus no 22.

Noslēdzošās 12 minūtes labāk aizvadīja “Wizards”, kas, pateicoties Porziņģa sniegumam, prata pietuvoties līdz piecu punktu atstatumam. Filadelfijai gan izdevās noturēt pārsvaru un uzvarēt spēli ar 118:111.

Džeimss Hārdens panākumu sekmēja ar 23 punktiem, septiņām bumbām zem groziem un 17 rezultatīvajām piespēlēm. Pārstāvot “76ers”, Hārdens vismaz 20+5+15 iekrājis trešo reizi, kas ir visu laiku otrais labākais rādītājs komandas vēsturē. Pirmais ar sešām šādām spēlem ir Vilts Čemberleins.

Bredlijs Bīls bija otrais rezultatīvākais “Wizards” spēlētājs. Viņš maču noslēdza ar 20 punktiem, piecām bumbām zem groziem un sešām rezultatīvajām piespēlēm. Monte Morisam 19 punkti un trīs pārtvertās bumbas.

“Wizards” šis bija trešais zaudējums pēc kārtas. Šosezon burvjiem trīs uzvaras un četri zaudējumi, kas Austrumu konferencē dod 11. pozīciju.

“Trešā ceturtdaļa un viņu izrāviens (6:27) iesita pa mūsu iespējām uzvarēt. Tas bija svarīgs nogrieznis… Šobrīd man nav atbildes, kāpēc notika tieši tā. Jāturpina strādāt un jāskatās, kā varam izmantot komandu vājās vietas. Ir sezonas sākums, mēs vēl mācāmies. Bija sagaidāms, ka būs kāpumi un būs kritumi,” pēc sezonas rezultatīvākās spēles teica Kristaps Porziņģis.

Slimības dēļ laukumā nedevās Filadelfijas garā gala līderis Džoels Embīds, tāpēc Porziņģa segšanā tika izmantotas dažādas metodes. “Man jāprot izmantot situācijas, kas tiek noliktas priekšā. Ja viņi sedz divatā, tad kāds cits būs brīvs. Tāpat kā Breds [Bredlijs Bīls] izmanto šādas iespējas, jo viņiem tiek veltīta liela uzmanība.”

Bīls atkal bija neraksturīgi kluss pirmajā puslaikā. Svētdien pret Bostonas “Celtics” viņš lielajā pārtraukumā devās bez punktiem, bet pret “76ers” guva tikai četrus, kamēr Porziņģis pirmajā puslaikā iespēja 11+5.

“Jāspēlē brīvi, jāspēlē savā stilā, nevajag censties sasteigt lietas laukumā, jācenšas padarīt spēli vieglāku citiem, un tad atnāks arī manas iespējas. Zinu, ka turpināsim strādāt, un domāsim, kā padarīt Breda dzīvi vieglāku. Ja gribam būt uzvaroša komanda, mums vajadzīgs, lai viņš spēlētu savu labāko basketbolu,” pauda Porziņģis.

Viņš arī atzina, ka noteikti varētu būt skaļāks aizsardzībā, palīdzot komandas biedriem nolasīt situācijas. “Mums jābūt dusmīgiem par rezultātu, un dusmām jāvirza mūs uz priekšu,” teica Porziņģis. “Wizards” sezonu sāka ar 3-1, taču sekojuši trīs zaudējumi četru dienu laikā. Arī nākamā spēle gaidāma pret Filadelfiju – 3. novembrī pulksten 0:00 izbraukumā.