Porziņģim vēlreiz spēcīgs “double-double”

29.02.2020 09:12

Nacionālajā basketbola asociācijā Dalasas ”Mavericks” ar 118:126 piekāpās Maiami ”Heat”. Kristaps Porziņģis tika pie 24 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām, pie reizes atkārtojot savu rekordu vienā spēlē trāpīto tālmetienu ziņā, savukārt Sets Karijs Dalasas rindās iemeta astoņus no deviņiem tālmetieniem.

Kristaps Porziņģis šonakt nospēlēja 39 minūtes, kas bija viņa lielākais spēles laiks kopš decembra vidus. Latviešu uzbrucējs septīto reizi februārī tika pie ”double-double”, kurā sakrāja vismaz 20 punktus. Šoreiz viņam 24 punkti (2p. 3/7, 3p. 6/14) un 13 atlēkušās bumbas, trīs no tām uzbrukumā. Porziņģis arī veica divas rezultatīvas piespēles, bloķēja vienu pretinieku metienu, vienreiz zaudēja bumbu un saņēma divas piezīmes. Viņa +/- rādītājs bija plus astoņi.

Dalasai šis bija sezonas desmitais zaudējums izbraukumā, kamēr ”Heat” turpināja izcili spēlēt tieši savās mājās. Lai arī kopumā ”Heat” pēc Andrē Igudalas iegūšanas bija spēlējusi nepārliecinoši (četri zaudējumi piecās spēlēs), savā laukumā Maiami vienībai joprojām ir iespaidīga statistika – 24 uzvaras 28 spēlēs.

”Mavericks” šoreiz ļoti daudz paļāvās uz savu sākumsastāvu, maču aizvadot ar astoņu spēlētāju rotāciju. Lauvas tiesu komandas punktu guva trīs spēlētāji – Porziņģis, Luka Dončičs un Sets Karijs, kuri trijatā savāca 72% ”Mavericks” punktu. Dončičs savu 21. dzimšanas dienu atzīmēja ar 23 punktiem, desmit rezultatīvām piespēlēm un sešām kļūdām, tiesa, netrāpīja nevienu no sešiem tālmetieniem.

Taču Dončiča neveiksmes tālmetienos kompensēja Porziņģis, atkārtojot savu karjeras rekordu trāpīto tālmetienu ziņā un uzstādot personīgo rekordu veikto tālmetienu ziņā (iepriekš viņš nekad nebija izmetis vairāk par 13 trejačiem spēlē), kā arī vēl lielākā mērā to darīja Sets Karijs. Viņš trāpīja astoņus no deviņiem tālmetieniem un kopumā savāca 37 punktus.

Trīs līderu rezultatīvā spēle gan neglāba Dalasu no zaudējuma – ceturtās ceturtdaļas sākumā, kad visi trīs pieminētie spēlētāji bija rezervē, ”Heat” veica izrāvienu 13:0 un pārņēma vadību. Atlikušajās astoņās minūtēs ”Mavericks” punktus krāja līdzīgā tempā kā pretinieki, astoņus punktus iemeta Porziņģis, taču Dalasa tā arī netika tuvāk par sešu punktu atstatumu un beigās zaudēja ar 118:126.

Maiami rindās 26 punktus iemeta Džimijs Batlers, kamēr 24 punkti Dankana Robinsona rēķinā. Bams Adebajo atzīmējās ar ”double-double” 14+11, un ”Heat” kopumā trāpīja 17 tālmetienus. Šajā ziņā gan Dalasa bija krietni pārāka, trāpot 21 tālmetienu.

”Mavericks” nākamā spēle būs svētdiena vakarā (pēc Latvijas laika 22:30), kad būs jāsacenšas ar ”Timberwolves”.