Porziņģis ar 19 punktiem palīdz “Mavericks” izcīnīt uzvaru

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Dalasas “Mavericks”, kuru pārstāv Kristaps Porziņģis, viesos ar rezultātu 113:108 pārspēja Bostonas “Celtics”. Spēles gaitā “Mavericks” bija pat 23 punktu pārsvars, bet noslēdzošajā ceturtdaļā “Celtics” spēja atgriezties intrigu spēlē. Noslēdzošajā ceturtdaļā Porziņģis laukumā pavadīja tikai divas minūtes.

01.04.2021 09:01

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 32 minūtes, kuru laikā guva 19 punktus (1p. 4/6, 2p. 3/8, 3p. 3/7), izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, atdeva divas piespēles, pārtvēra divas bumbas, bloķēja trīs metienus, pieļāva divas kļūdas un nopelnīja divas piezīmes. Porziņģim +/- koeficients plus 15.

Marta mēnesī Porziņģis vidēji guvis 20,5 punktus, izcīnījis 10,5 atlēkušās bumbas, tādējādi noslēdzot mēnesi ar double-double. Martā Porziņģis vidēji spēlē atdeva divas piespēles. Vismaz divus tālmetienus latvietis realizējis piecas spēles pēc kārtas, bet pēdējo septiņu spēļu laikā Porziņģis tikai vienā netika pie vismaz diviem bloķētajiem metieniem.

“Mavericks” tika pie otrā panākuma pēc kārtas un sestā pēdējo desmit spēļu laikā. Ar 25 uzvarām un 21 zaudējumu “Mavericks” ieņem septīto vietu Rietumos. Nākamo spēli Dalasa aizvadīs naktī uz sestdienu, kad izbraukumā tiksies ar bijušo Kristapa Porziņģa komandu Ņujorkas “Knicks”.

Dalasas “Mavericks” spēli uzsāka ar izrāvienu 11:5. Pirmā puslaika turpinājumā “Mavericks” spēja palielināt pārsvaru – dodoties puslaika pārtraukumā, “Mavericks” atradās vadībā ar rezultātu 64:45. Pirmajā puslaikā “Mavericks” realizēja 13 trejačus, kamēr “Celtics” no tālās distances realizēja tikai četrus. Lielisks pirmajās divās ceturtdaļas bija Luka Dončičs, kurš iemeta četrus no pieciem trejačiem, puslaiku noslēdzot ar 24 punktiem. Kristapam Porziņģim pirmajās 24 spēles minūtēs bija deviņi punkti un septiņas atlēkušās bumbas.

Trešajā ceturtdaļā “Celtics” atspēlēja divus punktus, bet desmit punktus ķeltiem izdevās atspēlēt noslēdzošās ceturtdaļas sākumā, kad tā veica 18:8 izrāvienu, pamatīgi izmainot spēles ritējumu. Neskatoties uz to, ka “Celtics” spēja strauji samazināt deficītu, Porziņģis ceturtajā ceturtdaļā laukumā parādījās vien četras minūtes pirms ceturtdaļas beigām, bet pēc nospēlētām divām minūtēm atkal tika nomainīts. “Mavericks” izdevās noturēt pārsvaru un izcīnīt uzvaru spēlē, kurā “Celtics” ne reizi neatradās vadībā (113:108).