Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Porziņģis ar 20+7 sekmē pārliecinošu Vašingtonas uzvaru pār “Pistons”

Uz panākumu takas Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt atgriezās Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas ”Wizards”. Vienība savā laukumā ar 120:99 pieveica Detroitas ”Pistons”.

Kristaps Porziņģis. (Foto: AFP/Scanpix)
26.10.2022 08:13

Liepājnieks Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 25 minūtes, kurās nopelnīja otra rezultatīvākā spēlētāja statusu komandā. Viņa kontā 20 punkti (1p. 2/2, 2p. 6/9, 3p. 2/4), septiņas atlēkušās bumbas un divas rezultatīvas piespēles. Centrs gan maču noslēdza ar vienu no sliktākajiem lietderības rādītājiem komandā (+2). Latvieša kontā arī elegants danks.

Rezultatīvākais no burvjiem bija Kails Kuzma, kurš mača gaitā iekrāja 25 punktus (1p. 7/8, 2p. 9/12, 3p. 0/5), sešas atlēkušās bumbas, vienu rezultatīvu piespēli, kā arī vienu bloķētu metienu.

Komandas līderis Bredlijs Bīls laukumā tikmēr pavadīja limitētas 22 minūtes, kurās izcēlās ar 13+6. Tas tāpēc, ka mača gaitā spēlētājs savainoja muguru, kas viņam pēcāk bija sasprindzināta un nedaudz sāpēja.

Detroitas kluba rindās produktīvākais bija uzbrucējs Bojans Bogdanovičs. Viņš atzīmējās ar 25 punktiem (1p. 5/5, 2p. 4/6, 3p. 4/7), trim atlēkušajām bumbām un rezultatīvu piespēli.

Vašingtona savu pārsvaru palielināja pakāpeniski. Pirmajos trīs ceturkšņos spēle bija samērā līdzvērtīga un Vašingtona bija priekšā vien nelielu solīti. Izšķirošais pārsvars tika iekrāts pēdējā ceturtdaļā, kad ”Wizards” guva 35, bet ielaida 24 punktus.

Laukuma saimnieki dominēja praktiski visās statistikas ailītēs. Vašingtona savāca par sešām atlēkušajām bumbām, atdeva par 14 rezultatīvām piespēlēm un bloķēja par sešiem metieniem vairāk. Komanda realizēja arī 51.6% metienu no spēles.

”Wizards” sezonu ir iesākusi ar trim uzvarām četrās spēlēs. Iepriekšējā mačā vienība pagarinājumā piekāpās Klīvlendas ”Cavaliers”, taču nu ir atgriezusies uz panākumu takas. Bilance 3-1 ļauj sezonas ievadā ieņemt otro vietu Austrumu konferencē.

Nākamo cīņu Porziņģis ar saviem kolēģiem aizvadīs jau naktī uz sestdienu, kad savā laukumā uzņems jau vienreiz pārspēto Indiānas ”Pacers”. Sezonas pirmajā spēlē burvji triumfēja ar 114:107. Mača sākums pulksten 2.30 pēc Latvijas laika.

Kristaps Porziņģis pēc panākuma norādīja, ka viņš izbauda spēlēšanu kopā ar Bredliju Bīlu un ka šoreiz bijis gatavs pretinieku piedāvātajai aizsardzībai.

“Spēle, kuru mums vajadzēja uzvarēt, un mēs to nokārtojām. Esmu priecīgs par rezultātu, bet būtu labāk, ja atrauties spētu agrāk, neļautu viņiem turēties līdzās. Uzbūvētu pārsvaru līdz 20 punktiem, nevis turētu ap 12-13, kas viņiem ļauj palikt spēlē. Tad varētu iedot minūtes tiem spēlētājiem, kuri laukumā tiek mazāk. Protams, ir lietas, kuras varam mācīties no šāda mača. Rīt paskatīsimies video un tad turpināsim,” sacīja Kristaps Porziņģis.

Laukumā pavadītajās 25 minūtēs Porziņģis guva 20 punktus (8/13 metienos no spēles), izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un atdeva divas rezultatīvas piespēles. Pirmajās divās ar pusi minūtēs viņš trāpīja divus tālmetienus, gūstot sešus no Vašingtonas “Wizards” pirmajiem astoņiem punktiem.

“Gribu būt agresīvs un izmantot savas iespējas. Klīvlendā [zaudējums pagarinājumā] nebiju gatavs, ka viņi ies virsū Bredam [Bredlijam Bīlam] un man būs iespējas mest vai uzreiz piespēlēt komandas biedriem. Tagad, tiklīdz radās iespēja, biju gatavs uzticēties savam metienam. Trāpīju, un Detroitai vajadzēja mainīt veidu, kā viņi spēlē aizsardzībā. Jo vairāk mēs spēlējam kopā, jo ātrāk spēsim reaģēt un pielāgoties,” pauda Porziņģis.

Pirmajā ceturtdaļā muguras sāpju dēļ laukumu pameta “Wizards” līderis Bīls, kurš otrajā puslaikā spēja atgriezties laukumā un maču pabeidza ar 13 punktiem un sešām piespēlēm. Porziņģis atzīmēja, ka Bīls ir spēlētājs, kurš rāda piemēru visai komandai, piesaucot gan izprovocēto piezīmi aizsardzībā, gan nesavtību, daloties ar bumbu.

“Breds veido iespējas citiem, dalās ar bumbu, kaut viņš ir mūsu komandas talantīgākais punktu guvējs. Viņš rāda piemēru pārējiem. Lai veidotos komanda, mums visiem jāspēlē pareizi. Varu teikt, ka man ļoti patīk spēlēt kopā ar Bredu.”