Porziņģis ar 22 punktiem rezultatīvākais “Mavericks” uzvarā pret “Trail Blazers”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) pie panākuma tikusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks”, kas ar 132:112 pārspēja Portlendas “Trail Blazers”. “Mavericks” atradās vadībā visu spēli, bet Porziņģis spēli noslēdza ar 22 gūtajiem punktiem. Lukam Dončičam izdevās iekrāt triple-double.

27.01.2022 08:54

Kristapa Porziņģa spēles laiks uzvarā pār Portlendas “Trail Blazers” bija 27 minūtes. Šajā laikā latvietim 22 gūtie punkti (1p. 5/6, 2p. 7/15, 3p. 1/3).

Porziņģis uzvarā izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, atdeva vienu piespēli, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva trīs kļūdas, saņēma piecas piezīmes un tika pie +/- rādītāja mīnus divi, kas bija sliktākais starp pamata piecinieka basketbolistiem.

Luka Dončičs tika pie sestā triple-double šosezon. Slovēnis spēli noslēdza ar 15 punktiem, 10 atlēkušajām bumbām, 15 rezultatīvām piespēlēm, vienu pārtvertu bumbu, trīs kļūdām, vienu piezīmi un +/- rādītāju +11.

Šis bija pirmais triple-double šosezon, kuru sasniedzot, slovēnis neguva vismaz 20 punktus. 15 rezultatīvās piespēles Dalasas līderim ir jauns šīs sezonas rekords.

Pirmajā puslaikā latvietis bija rezultatīvākais spēlētājs starp abu komandu spēlētājiem. Porziņģis realizēja sešus no 10 metieniem, puslaiku noslēdzot ar 16 gūtajiem punktiem.

“Mavericks” aizvadīja ļoti labu pirmo ceturtdaļu, “Trail Blazers” grozā raidot 40 punktus. Lai arī tika iekrāts 15 punktu pārsvars, “Trail Blazers” izdevās atgūties un uzvarēt otro ceturtdaļu ar plus seši (68:59).

Trešajā ceturtdaļā Luka Dončičs nokārtoja sev double-double, atdodot 10. piespēli spēlē, bet Dalasa palielināja pārsvaru. Dalasai izdevās uzvarēt ceturtdaļu ar plus astoņi, kas pirms noslēdzošajām 12 minūtēm deva 17 punktu pārsvaru.

Noslēdzošās 12 minūtes “Trail Blazers” iesāka ar 9:3 izrāvienu, bet Porziņģis, pārkāpjot noteikumus pret Jusufu Nurkiču, tika pie piektās piezīmes spēlē un tika nomainīts.

“Mavericks” prasmīgi apslāpēja “Trail Blazers” centienus samazināt deficītu, gūstot vairākus punktus pēc kārtas un atjaunojot pārsvaru uz tablo.

“Trail Blazers” nespēja atbildēt “Mavericks” sniegumam, piedzīvojot 28. zaudējumu šosezon, savukārt Dalasai 28. panākums. “Mavericks” ar bilanci 28-21 ieņem piekto vietu Rietumos.

Džeilens Bransons bija otrais rezultatīvākais komandas spēlētājs ar 20 punktiem un 11 rezultatīvajām piespēlēm. Vismaz 10 punktus guva arī Dorians Finijs-Smits, Maksijs Klebers, Redžijs Buloks un Dvaits Pauels.

Novājinātās Portlendas rindās 23 punkti Anfernija Simonsa kontā, bet 20 punkti un sešas piespēles Sīdžejam Makolumam.