Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Porziņģis ar 22 punktiem sekmē “Wizards” uzvaru pār “Bucks”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) veiksmīgi tupina spēlēt Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas viesos ar 118:95 viegli pārspēja bez Jaņņa Adetokunbo spēlējošo Milvoki “Bucks”. Latvietis ar 22 punktiem sekmēja to, ka burvji izcīnīja piekto uzvaru pēc kārtas. Triple-double otro reizi karjerā iekrāja Kails Kuzma.

Kristaps Porziņģis bloķē Dževona Kārtera metienu. (Foto: AP. Scanpix)
02.01.2023 09:20

sportacentrs.com/LETA

Kristaps Porziņģis uz parketa panākumā pret Milvoki “Bucks” (118:95) pavadīja nepilnas 30 minūtes, kuru laikā guva 22 punktus (1p. 4/4, 2p. 9/11, 3p. 0/5) un kļuva par otro rezultatīvāko komandas spēlētāju.

Latvietis 22 punktiem pievienoja piecas atlēkušās bumbas, divas pārtvertās bumbas, divus bloķētos metienus, divas kļūdas, trīs piezīmes un +/- rādītāju +17. Porziņģis astoto reizi šosezon nespēja realizēt nevienu tālmetienu.

Kails Kuzma otro reizi karjerā iekrāja triple-double. Vašingtonas uzbrucējs guva 10 punktus, izcīnīja 13 atlēkušās bumbas un atdeva 11 rezultatīvas piespēles. Piespēļu rādītājā Kuzma uzstādīja karjeras rekordu.

“Bucks” spēlēja bez trim komandas svarīgākajiem spēletājiem – Jaņņa Adetokunbo, Drū Holideja un Krisa Midltona, savukārt “Wizards” komandai joprojām palīdzēt nevar Bredlijs Bīls, kurš gan ir ļoti tuvu tam, lai atgrieztos uz laukuma.

Pirmos astoņus “Wizards” punktus guva Daniels Gefords, bet pirmās ceturtdaļas turpinājumā 11 no komandas 16 punktiem guva Porziņģis.

Pirmajā ceturtdaļā “Wizards” guva 34 punktus, bet “Bucks” 17. Vienīgā reize spēlē, kad “Bucks” atradās vadībā, bija pirmās ceturtdaļas sākums.

Spēles turpinājums bija līdzīgs. Otrajā ceturtdaļā “Wizards” labā 13 punktus guva Rui Hačimura, kurš, neskatoties uz to, ka ir rezervista lomā, aizvada ļoti atzīstamu nogriezni.

Otro puslaiku Vašingtona uzvarēja ar 50:45, bet spēli burvji uzvarēja ar 118:95. Lielākais “Wizards” pārsvars spēlē bija 25 punkti.

Hačimura ar 26 punktiem bija rezultatīvākais Vašingtonas rindās, bet Gefords spēli noslēdza ar 17 gūtajiem punktiem.

Bobijs Portis bija “Bucks” labākais spēlētājs. Viņš guva 19 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, tiekot pie double-double. Astoņus punktus guva un 10 atlēkušās bumbas izcīnīja Brūks Lopess.

“Wizards” pirmo reizi šosezon uzvarējusi piecās spēlēs pēc kārtas. Tai izdevies ielauzties Austrumu konferences play-in zonā. Vašingtonas bilance ir 17-21, bet priekšā esošajai Atlantas “Hawks” ir 17 uzvaras un 19 zaudējumi.

“Wizards” nākamo spēli aizvadīs otrdien, kad vēlreiz izbraukumā stāsies pretī Milvoki komandai.

Vašingtonas “Wizards” basketbolisti, starp kuriem bija arī Kristaps Porziņģis, mačā pret Milvoki “Bucks” laukumā devās ar domu, ka noteikti jāgūst panākums, sarunā ar žurnālistiem atklāja pats Porziņģis.

“Laukumā devāmies ar domu, ka mums ir jāuzvar šī spēle,” pēc mača teica Porziņģis. “Joprojām nespēlēja Bredlijs [Bīls], tāpēc nevaram vairāk zaudēt. Domāju, ka tagad esam atraduši savu ritmu. Nevaru sagaidīt, kad Bredlijs būs atpakaļ, jo tad varēsim spēlēt ar pilnu spēku.”

Lai gan tagad Vašingtonas vienība ir uzvarējusi piecos mačos pēc kārtas, pirms tam tika piedzīvota desmit neveiksmju sērija. Porziņģis izcēla, ka arī tad “Wizards” basketbolisti laukumā spējuši parādīt atzīstamu sniegumu.

“Pat tad, kad zaudējām desmit spēlēs pēc kārtas, mēs tāpat cīnījāmies. Mēs nezaudējām par 20 vai 30 punktiem,” skaidroja Porziņģis. “Mums vienkārši nedaudz pietrūka kaut kā, nebija ierindā dažu spēlētāju. Arī tagad daži no viņiem joprojām nevarēja spēlēt.”