Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis svētdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā izcēlās ar 25 punktiem un palīdzēja Bostonas “Celtics” izcīnīt ceturto panākumu pēc kārtas.

Kristaps Porziņģis triec bumbu grozā no augšas. (Foto: AFP/Scanpix)
12.02.2024 09:12

“Celtics” izbraukumā ar rezultātu 110:106 (26:22, 33:28, 27:29, 24:27) pārspēja Maiami “Heat”.

Porziņģis spēlēja 31 minūti un 34 sekundes un realizēja sešus no desmit divu punktu metieniem, divus no četriem tālmetieniem un septiņus no deviņiem soda metieniem.

Viņa kontā arī deviņas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, divi bloķēti metieni, viena kļūda un četras piezīmes, noslēdzot maču ar +/- rādītāju +2.

Latvijas basketbolists pēc veiksmīgām pirmajām divām ceturtdaļām trešajā ceturksnī uz brīdi bija devies uz ģērbtuvēm, taču, tuvojoties trešās ceturtdaļas izskaņai, atgriezās uz rezervistu soliņa un ceturtās ceturtdaļas ievadā arī devās laukumā.

Pamatlaika pēdējo minūšu laikā Maiami komanda spēja samazināt deficītu līdz diviem punktiem, taču bostonieši nosargāja pārsvaru un svinēja uzvaru ar +4.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 26 punktiem, desmit bumbām zem groziem un deviņām rezultatīvām piespēlēm bija Džeisons Teitams, bet 20 punktus un deviņas atlēkušās bumbas pievienoja Džeilens Brauns.

Mājiniekus no zaudējuma neglāba Tailera Hero 24 punkti, kamēr Bams Adebajo iekrāja 22 punktus un 13 atlēkušās bumbas.

“Celtics” ar 41 uzvaru un 12 neveiksmēm ir Austrumu konferences un visas līgas līdervienība un nākamo maču aizvadīs otrdien, kad viesosies pie Bruklinas “Nets”.