Porziņģis ar 31 punktu un 18 atlēkušajām bumbām kļūst par mača rezultatīvāko spēlētāju “Mavericks” zaudējumā

Nacionālajā basketbola asociācijā Kristaps Porziņģis atkārtoja savu karjeras rekordu atlēkušo bumbu skaita ziņā un iemeta gandrīz trešdaļu Dalasas “Mavericks” punktu, taču, spēlējot bez Lukas Dončiča, Dalasa ar 94:109 piekāpās Indiānas “Pacers”, kuras rindās veiksmīgu spēli aizvadīja lietuvietis Domants Sabonis.

27.03.2021 09:11

Kristaps Porziņģis šajā spēlē bija izteikts “Mavericks” līderis – viņš laukumā pavadīja 38 minūtes un iemeta 31 punktu (1p. 4/6, 2p. 9/19, 3p. 3/9). Porziņģim arī 18 atlēkušās bumbas, septiņas no tām uzbrukumā, kā arī trīs rezultatīvas piespēles un viens bloķēts metiens. Viņa rēķinā šoreiz divas kļūdas, četras piezīmes un +/- rādītājs mīnus seši.

Luka Dončičs muguras sāpju dēļ šo spēli izlaida, tāpat sastāvā vēl nebija iemainītā Džonatana Redika, un pamatīgu slodzi nācās uzņemties Porziņģim. Viņam šodien izdevās uzstādīt sezonas augstākos rādītājus nospēlēto minūšu, izmesto metienu un atlēkušo bumbu ziņā, turklāt atlēkušajās bumbās šis viņam ir atkārtots karjeras rekords.

Līdz šim šosezon Porziņģis vēl ne reizi nebija savācis vairāk par 14 atlēkušajām bumbām. Kopumā šis viņam ir 11. “double-double” šosezon un 74. karjerā, turklāt šonakt viņš pie 10+10 tika jau pirmajā puslaikā. Šī arī ir tikai otrā reize Porziņģa karjerā, kad viņš savācis statistiku vismaz 30+15 robežās – aizvadītās vasaras NBA burbulī viņš izcēlās ar 39+16 spēli pret “Rockets”.

Lai izcīnītu uzvaru, Porziņģim un Dalasai šoreiz pietrūka cita aktīva punktu guvēja, kā arī neizdevās nostāvēt aizsardzībā pret “Pacers” uzbrukumiem no perimetra. Dalasas sezonas bilance pēc šīs spēles ir 23-20 un iepriekšējās sešās spēlēs pieredzēti trīs zaudējumi. “Mavericks” joprojām ieņem pirmo vietu savā divīzijā un septīto vietu konferencē, kamēr “Pacers” ar bilanci 21-23 šobrīd ir nedaudz ārpus labāko astotnieka Austrumu konferencē.

Porziņģis spēli sāka lieliski, gūstot 13 no komandas pirmajiem 17 punktiem. Ar viņa palīdzību Dalasa rezultāta ziņā turēja līdzi pretiniekiem, taču otrajā ceturtdaļā “Mavericks”, dodot atpūtu Porziņģim, pie punktiem tika reti un puslaika pārtraukumu sagaidīja ar deficītu 48:61. Otrajā puslaikā “Mavericks” pāris reizes krietni pietuvojās pretiniekiem, bet “Pacers” joprojām spēja tikt pie labām iespējām un no tālās distances, kā arī arvien biežāk savāca atlēkušās bumbas uzbrukumā, kas ļāva beigās svinēt komfortablu uzvaru ar 109:94.

Indiānas sastāvā lietuviešu garais spēlētājs Domants Sabonis iemeta 22 punktus, savāca 15 atlēkušās bumbas un veica piecas rezultatīvas piespēles. 22 punktus iemeta arī Malkolms Brogdons, kamēr Porziņģa pretspēlētājs, Indiānas centrs Mailzs Tērners šoreiz palika ar tikai 9+7, tiesa, viņa rēķinā septiņi bloķēti metieni, to skaitā arī dažas efektīgas reizes, kad tika apturēti Porziņģa uzbrukumi. “Pacers” šajā spēlē trāpīja 20 tālmetienus.

Dalasai gandrīz trešdaļu punktu iemeta viens pats Porziņģis, turklāt latviešu uzbrucējs bija labākais komandā arī atlēkušo bumbu ziņā (nevienam citam nebija vairāk par sešām) un rezultatīvo piespēļu ziņā. 16 punktus iemeta Tims Hārdevejs, tiesa, viņam arī sliktākais +/- rādītājs komandā (-20).

“Mavericks” nākamā spēle būs jau rītdien pret Ņūorleānas “Pelicans”, sākot piecu izbraukuma spēļu sēriju, kas noslēgsies Pirmajās Lieldienās pret Dāvja Bertāna Vašingtonas “Wizards”.