Porziņģis ar daudzpusīgu sniegumu palīdz “Wizards” pārtraukt zaudējumu sēriju

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) trīs zaudējumu sēriju pārtraukusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas savā laukumā ar 117:97 pārspēja Detroitas “Pistons”. Latvietis guva 18 punktus, pārtvēra trīs bumbas un bloķēja četrus pretinieku metienus.

Kristaps Porziņģis Detroitas spēlētāju ielenkumā. (Foto: AFP.Scanpix)
15.03.2023 08:19

sportacentrs.com/LETA

Kristaps Porziņģis uzvarā pār Detroitas “Pistons” (117:97) uz parketa pavadīja 30 minūtes un 42 sekundes. Šajā laikā Latvijas basketbola superzvaigzne guva 18 punktus (1p. 8/8, 2p. 5/9, 3p. 0/6), izcīnīja septiņas bumbas zem groziem, atdeva četras rezultatīvas piespēles, pārtvēra trīs bumbas, bloķēja četrus metienus, pieļāva kļūdu un saņēma divas piezīmes. Viņa +/- rādītājs spēles beigās bija plus seši.

Porziņģis šajā sezonā vismaz trīs pārtvertās bumbas iekrājis otro reizi. Sezonas labākais rezultāts ir četras pārtvertās bumbas – to latvietis paveica 17. decembra spēlē pret Losandželosas “Clippers”. Arī bloķētajos metienos sasniegts otrais labākais rādītājs šosezon. Sezonas rekords ir pieci bloķētie metieni.

Rezultatīvākais “Wizards” basketbolists bija Bredlijs Bīls, kurš realizēja 13 no 15 metieniem, noslēdzot spēli ar 36 gūtajiem punktiem, sešām bumbām zem groziem, septiņām piespēlēm un divām pārtvertajām bumbām.

Vismaz 10 punktus guva vēl četri Vašingtonas basketbolisti, bet Kails Kuzma ceļgala sāpju dēļ komandai šajā spēlē palīdzēt nevarēja.

Pirmos četrus punktus “Wizards” rindās guva Porziņģis. Pirmo ceturtdaļu burvji uzvarēja ar +18 (38:20), ieliekot stabilus pamatus uzvaras izcīnīšanai. “Wizards” realizēja metienus ar ļoti augstu procentu (68.2%), kamēr “Pistons” metienu precizitāte bija vāja (9/27 jeb 33.3%).

Pirmā puslaika otrajā pusē “Pistons” uzlaboja sniegumu, samazinot deficītu par diviem punktiem, tomēr pēc trim nospēlētajām ceturtdaļām “Wizards” bija vadībā ar 94:72.

Porziņģis visus savus punktus paguva gūt pirmo trīs ceturtdaļu laikā – latvietis noslēdzošajā ceturksnī nospēlēja nepilnas četras minūtes, aizmetot garām visus trīs metienus.

Noslēdzošajās 12 minūtēs “Wizards” spēlē iesaistīja arī tālākos rezervistus un izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 117:97.

Zaudētāju rindās jāatzīmē Kiljans Hejs, kurš guva 20 punktus un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles. Džeimss Vaizmens spēli noslēdza ar double-double, savukārt Rodnijs Makgrūders guva 16 punktus.

Panākuma dēļ Vašingtona pārtraukusi trīs zaudējumu sēriju. Uzvara ļāvusi atgriezties play-in zonā. “Wizards” ar bilanci 32-37 ieņem 10. vietu. Tuvākā sekotāja ir Čikāgas “Bulls” (31-36), bet vietu augstāk ar bilanci 33-36 ir Toronto “Raptors”.

Vašingtonas “Wizards” komanda ir pelnījusi spēlēt šīs sezonas NBA izslēgšanas turnīrā, pēc uzvaras atzina Porziņģis.

“Katrā mačā mums vajag cīnīties par uzvaru. Ir bijušas spēles, kurās vajadzēja uzvarēt, taču piedzīvojām zaudējumus, tāpēc tagad jāuzvar visas, arī tās, kurās varbūt nebūtu pelnījuši uzvarēt. Domāju, ka esam pietiekami labi, lai spēlētu izslēgšanas turnīrā, vienkārši bijusi smaga sezona. Pēc uzvaras situācija šķiet labāka un tas var palīdzēt nākamajos mačos,” sarunā ar žurnālistiem stāstīja Porziņģis.

Bredlijs Bīls uzvarētāju rindās guva 36 punktus un sakrāja pārliecinoši labāko +/- rādītāju (+38).

“Viņam bija izcila spēle, kuru viņš aizvadīja pašā augstākajā līmenī, labojot visas mūsu kļūdas,” atzina Porziņģis.

Tāpat latvietis izcēla 21 gadu vecā aizsarga, debijas sezonu aizvadošā Džonija Deivisa sniegumu.

“Viņš ir atlētiskāks, nekā varbūt reizēm izskatās. Domāju, ka viņš pakāpeniski atveras, viņš savā attīstībā ir tikai pašā sākuma posmā. Jā, varbūt viņš nav no augumā lielākajiem aizsargiem, tomēr dara daudz aizsardzībā un ir labs atsevišķās niansēs, piemēram, bloķē no aizmugures,” skaidroja Porziņģis.