Porziņģis atgriežas ar 10+9, bet neglābj “Mavericks” no zaudējuma

22.01.2020 09:00

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis otrdien pēc trīsarpus nedēļu pauzes atgriezās laukumā, tomēr ar desmit punktiem Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē neglāba Dalasas “Mavericks” komandu no zaudējuma.

“Mavericks” savā laukumā ar rezultātu 107:110 (24:24, 25:36, 29:22, 29:28) piekāpās Losandželosas “Clippers”, pārtraucot četru uzvaru sēriju.

Dalasas vienība zaudēja savu pamatsastāva centra spēlētāju Dvaitu Pauelu, kurš trīs minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām guva labās kājas Ahileja cīpslas savainojumu. Paredzams, ka Pauels šosezon laukumā vairs neatgriezīsies.

Porziņģis nebija spēlējis kopš 29.decembra, šajā laika periodā ceļgala sāpju un saslimšanas dēļ izlaižot desmit spēles. Otrdien viņš atgriezās laukumā, nospēlējot 27 minūtes un trīs sekundes, kuru laikā realizēja trīs no deviņiem divpunktu metieniem, vienu no astoņiem tālmetieniem un savu vienīgo “sodiņu”.

Viņš arī izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, veica vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, divas reizes kļūdījās un piecas reizes pārkāpa noteikumus. “Mavericks” ar viņu laukumā ielaida par vienu punktu vairāk nekā iemeta.

“Mavericks” komandā ar 36 punktiem, desmit atlēkušajām bumbām un deviņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Luka Dončičs.

Viesiem 36 punktus guva un 11 atlēkušās bumbas izcīnīja Kavai Lenards, bet 18 punkti bija Lendrijam Šemetam.

Spēle sākās mazrezultatīvi un liela artava tajā bija arī Porziņģim, kurš sākumā netrāpīja vairākus metienus. Pirmo reizi mačā viņš atzīmējās, kad piektajā minūtē ar metienu palēcienā no soda laukuma līnijas panāca 3:7. Pirmās ceturtdaļas vidū pie rezultāta 11:9 viņš pameta laukumu un tajā atgriezās otrā ceturkšņa ceturtajā minūtē (32:29).

Puslaika pēdējā minūtē liepājnieks ar caurgājienu guva savus nākamos punktus, turklāt viņš nopelnīja iespēju izpildīt vienu soda metienu, kuru realizēja – 45:55. Puslaika pārtraukumā “Mavericks” devās ar 11 punktu deficītu (49:60).

Arī otrā puslaika ievadā latvietim neveicās ar metieniem, līdz piektajā minūtē viņš trieca bumbu grozā no augšas un panāca 61:67. Pēdējo reizi viņš atzīmējās ceturtās ceturtdaļas ceturtajā minūtē, kad vienīgo reizi mačā realizēja tālmetienu (88:90).

Turpinājumā “Mavericks” pāris reizes pārņēma vadību, taču mājinieku pārsvars nepārsniedza divus punktus. Pēdējās minūtēs viesi atgriezās priekšā un šoreiz handikapu neizlaida, svinot uzvaru ar 110:107.

Dalasas vienība ar 27 panākumiem 43 spēlēs Rietumu konferencē ieņem sesto vietu, bet “Clippers” ar 31 uzvaru 44 cīņās ir otrā.

Nākamo spēli “Mavericks” aizvadīs ceturtdien, kad viesosies pie Portlendas “Trail Blazers”.