Porziņģis atgriežas ar 18 punktiem, palīdzot Dalasai droši apspēlēt Bruklinu

Nacionālajā basketbola asociācijā pēc trīs spēļu izlaišanas laukumā atgriezās latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis, kurš palīdzēja Dalasas “Mavericks” pārliecinoši apspēlēt Bruklinas “Nets” ar 115:98.

28.02.2021 09:21

Kristaps Porziņģis šajā spēlē laukumā pavadīja 26 minūtes, kurās tika pie 18 punktiem (1p. 4/5, 2p. 7/11, 3p. 0/2), turklāt paveica to bez neviena trāpīta tālmetiena, daudz vairāk uzbrūkot no tuvākas distances. Tikai divi izmesti tālmetieni Porziņģim ir sezonas zemākais rādītājs – visās citās spēlēs viņš izdarījis vismaz trīs tālmetienus.

Porziņģim šī bija pirmā spēle kopš 15. februāra. Šajā laikā viņš bija saskāries ar Teksasas sniega vētru un šim reģionam neierasti auksto laiku, kas lika pārcelt dažas spēles, muguras sāpēm, kas lika izlaist trīs spēles šonedēļ, un sava vārda nonākšanu NBA maiņas darījumu baumu vidū. Taču Dalasas komandai kopumā šī nedēļa bijusi veiksmīga, un šonakt tika gūta trešā uzvara četrās spēlēs.

Porziņģa rēķinā arī četras atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles un viena pārtverta bumba. Tāpat Porziņģis izcēlās ar trim bloķētiem metieniem, ko līdz šim šosezon viņš bija paveicis tikai divās spēlēs. Latviešu uzbrucējam gan arī divas kļūdas un viena piezīme, bet viņa +/- rādītājs bija plus septiņi.

Dalasa jau pirmajā ceturtdaļā ieguva vadību, iemetot pretinieku grozā 38 punktus. Līdz puslaika beigām Bruklina gan bija atguvusies un gandrīz panākusi neizšķirtu, taču otrajā puslaikā “Nets” uzbrukumā pagalam nevedās. Bruklina spēles otrajā pusē guva tikai 34 punktus, ar ko bija daudz par maz, lai apdraudētu Dalasas uzvaru. “Mavericks” bija pārāka ar 115:98, un par uzvaru varēja nesatraukties jau praktiski visu pēdējo ceturtdaļu.

Bruklinai šajā spēlē no komandas līderiem piedalījās tikai Džeimss Hārdens, kurš iemeta 29 punktus un veica sešas rezultatīvas piespēles, tiesa, pieļāva arī sešas kļūdas. Savukārt Kairijs Ērvings un Kevins Durents spēli izlaida savainojumu dēļ – Durents nespēlē jau laiciņu un varētu izlaist arī Zvaigžņu spēli, kamēr Ērvingam tika dota atpūta, lai atgūtos no pleca savainojuma.

Bruklina uzvarēja cīņu zem groziem, izcīnot par 11 atlēkušajām bumbām vairāk, taču arī pieļāva divreiz vairāk kļūdu nekā pretinieki. Dalasai Luka Dončičs iemeta 27 punktus un atzīmējās ar septiņām rezultatīvām piespēlēm. Slovēņu basketbolists trāpīja 11 no 21 metiena no spēles, kamēr Dalasa tika pie 16. uzvaras 32 spēlēs. Tikmēr Bruklinas bilance tagad ir 22-13.

“Mavericks” savu izbraukuma spēļu sēriju turpinās pēc divām dienām pret Orlando.