Porziņģis atgriežas ar 19 punktiem, “Mavericks” droša uzvara pret “Magic”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) uzvaru izcīnījusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks”, kas ar 108:92 pārspēja Orlando “Magic”. Porziņģis nospēlēja 28 minūtes un guva 19 punktus. Dāvis Bertāns aizvadītajā naktī savainojuma dēļ nespēlēja, bet viņa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards” piekāpās Portlendas “Trail Blazers” (110:115).

16.01.2022 10:21

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 28 minūtes, kuru laikā guva 19 punktus (1p. 9/12, 2p. 2/5, 3p. 2/3). Tāpat viņam septiņas atlēkušās bumbas, viena pārtverta bumba, bloķēts metiens, viena kļūda, trīs piezīmes un +/- koeficients +14.

12 izmestie soda metieni ir otrs labākais Porziņģa rādītājs šajā sezonā. 26. decembra spēlē pret Jūtas “Jazz” viņš tika pie iespējas izpildīt 13 soda metienus. Latvietis pirms šī mača bija starp 11 labākajiem soda metienu izpildītājiem līgā.

Luka Dončičs 31 minūtē atzīmējās ar 23 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un trīs rezultatīvām piespēlēm. Tāpat viņam kļūda, trīs piezīmes un labākais +/- rādītājs komandā. Porziņģis un Dončičs kopā izmeta 21 soda metienu – vairāk kā visa “Magic” komanda kopā.

Pirmajā ceturtdaļā Porziņģis realizēja četrus no pieciem metieniem, gūstot 12 punktus. Ceturtdaļas izskaņā latvietis saņēma piespēli stūrī, ieturēja teicamu pauzi un līdz ar ceturtdaļas beigu signālu raidīja trejaci “Magic” grozā.

Pirmo puslaiku “Mavericks” noslēdza ar 12 punktu pārsvaru (55:43). Metienu realizācija “Magic” bija augstāka (48,6% pret 46,3%), tomēr Dalasas spēlētāji tika pie iespējas izpildīt 12 soda metienu (1p. 11/12), kamēr Orlando tikai trīs (1p. 2/3).

Trešajā ceturtdaļā “Mavericks” turpināja palielināt pārsvaru. Pirms noslēdzošajām 12 minūtēm rikšotāji prata iekrāt 17 punktu pārsvaru.

“Mavericks” pārsvaru neatdeva, svinot septīto panākumu pēdējo astoņu spēļu laikā. Nākamo spēli Dalasa aizvadīs 18. janvārī, tiekoties ar Oklahomsitijas “Thunder”.

“Mavericks” ar bilanci 24-19 šobrīd ieņem piekto vietu Rietumu konferencē.