Sestdiena, 20. aprīlis Mirta, Ziedīte

Porziņģis atgriežas ar 20+10, triumfējot Ņūorleānā

Nacionālajā basketbola asociācijā Kristaps Porziņģis atzīmējās ar 20 gūtiem punktiem un desmit atlēkušajām bumbām, palīdzot Dalasas “Mavericks” izbraukumā gūt graujošu uzvaru pār Ņūorleānas “Pelicans” (139:107).

02.12.2021 09:53

Kristaps Porziņģis nospēlēja 28 minūtes, kurās iemeta 20 punktus. Viņam bija augsta metienu precizitāte divpunktu metienos, kamēr ar tālmetieniem īpaši neveicās (1p. 1/1, 2p. 8/9, 3p. 1/6).

Porziņģim arī desmit atlēkušās bumbas un divas rezultatīvas piespēles, kā arī divi bloķēti metieni. Porziņģim divreiz tika fiksēti noteikumu pārkāpumi un viena kļūda, kamēr viņa +/- rādītājs bija plus 17. Porziņģim šis ir sezonas piektais “double-double” un 84. savā NBA karjerā.

Latvijas uzbrucējs iepriekšējo maču nebija pabeidzis savainojuma dēļ, un par viņa dalību šodienas spēlē pilnīgas skaidrības nebija vēl nepilnu stundu pirms tās sākuma, taču Porziņģis tomēr varēja piedalīties spēlē, kurā iemeta gandrīz tikpat punktu, cik divās iepriekšējās spēlēs kopā (13 un deviņi punkti).

Porziņģim šajā mačā daudz sanāca spēlēt pret “Pelicans” garo spēlētāju Jonu Valančūnu, kurš pirms divām dienām izcēlās ar 39+15. Šonakt Valančūnam spēle no rokas negāja, viņš pirmos punktus guva tikai trešajā ceturtdaļā un spēli pabeidza ar sešiem punktiem (metieni no spēles 1/8) un piecām atlēkušajām bumbām.

“Mavericks” šajā mačā dominēja, iemetot 18 tālmetienus. Komandas kopējā precizitāte metienos no spēles bija 68.7% (trāpīti 57 no 83 metieniem no spēles), kas ir jauns komandas rekords, pārspējot pirms 38 gadiem paveikto.

“Mavericks” guva sezonas 11. uzvaru aizvadītajās 20 spēlēs, kamēr Ņūorleānai, kas joprojām spēlē bez Zaiona Viljamsona, šis bija 18. zaudējums šosezon.

Dalasas komanda iemeta 41 punktu jau pirmajā ceturtdaļā (41:23) un bija lielā vadībā visas atlikušās spēles garumā, kas ļāva beigās sākumsastāva spēlētājus vairs lieki nenodarbināt, tāpat izcīnot graujošu uzvaru.

Luka Dončičs nospēlēja 27 minūtes, kurās iemeta 28 punktus un veica 14 rezultatīvas piespēles, tiesa, viņam statistikā fiksētas arī astoņas kļūdas. Dončičam bija labākais +/- rādītājs komandā (plus 29).

“Pelicans” rindās ar 29 punktiem labākais bija Brendons Ingrems, kamēr neviens cits vairāk par 13 punktiem neiemeta.