Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Porziņģis atgriežas ar 23+12, “Mavericks” piekāpjas pastarītei “Rockets”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” ar 93:102 piekāpās vienai no līgas vājākajām komandām Hjūstonas “Rockets”. Porziņģis laukumā pavadīja 36 minūtes un guva 23 punktus. Pateicoties uzvarai, “Rockets” pārtrauca piecu zaudējumu sēriju, bet Dalasai pārtrūka piecu uzvaru sērija.

Kristaps Porziņģis un Kellijs Oliniks. (Foto: USA Sports Today/Scanpi)
08.04.2021 09:12

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 36 minūtes, kuru laikā guva 23 punktus (1p. 1/1, 2p. 8/15, 3p. 2/4), izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, bloķēja vienu pretinieku metienu un pieļāva vienu kļūdu.

Latvietim sliktākais +/- koeficients komandā – mīnus 19. Noslēdzošajā ceturtdaļā Porziņģis neizpildīja nevienu metienu, lai arī laukumā pavadīja gandrīz septiņas minūtes.

Porziņģis izlaida iepriekšējās divas spēles, un komanda ziņoja, ka Porziņģim neliels plaukstas locītavas savainojums. Latvietis ātri atgriezās laukumā un šonakt iekrāja savu sezonas 12. double-double.

Porziņģis vismaz vienu trejaci realizējis jau 14 spēles pēc kārtas. Porziņģis aizvadīja vien trešo spēli sezonā, nenopelot nevienu piezīmi.

Luka Dončičs 37 minūšu laikā arī guva 23 punktus (1p. 4/5, 2p. 8/17, 3p. 1/9), izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, atdeva piecas rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, pieļāva piecas kļūdas un tikpat reizes tika pie piezīmēm. Slovēņa +/- koeficients bija mīnus septiņi.

“Mavericks” uzvarēja iepriekšējās piecas spēles, tādējādi, zaudējot “Rockets”, pārtrūkusi uzvaru sērija. Pēdējo 10 spēļu laikā “Mavericks” zaudējusi trīs reizes. Ar 28 uzvarām un 22 zaudējumiem Dalasa ieņem septīto vietu Rietumos.

Nākamo spēli Porziņģis un “Mavericks” aizvadīs pēc nedaudz mazāk kā 24 stundām, tiekoties ar Rodiona Kuruca Milvoki “Bucks”. Porziņģa dalība mačā noteikti ir uz jautājuma zīmes, jo latvietis regulāri izlaiž spēles, kas norisinās divas dienas pēc kārtas.

“Rockets” un “Mavericks” šosezon tikušās trīs reizes, un šī bija pēdējā tikšanās reize šajā sezonā. “Rockets” pirmo ceturtdaļu iesāka ar 12:2 izrāvienu, bet nepilnas trīs minūtes pirms tās noslēguma Tims Hārdavejs ar trejaci jau izvirzīja vadībā “Mavericks”.

Otrajā ceturtdaļā “Rockets”, kuras sastāvā pēc vairāku spēļu izlaišanas atgriezās Džons Vols, izdevās palielināt pārsvaru, un pirms otrā puslaika Hjūstona atradās vadībā ar 47:42. Gan Porziņģim, gan Dončičam bija 13 punkti, bet 12 punktus “Rockets” rindās bija guvis Džons Vols.

Mača trešajā ceturtdaļā “Rockets” ieguva spēles lielāko pārsvaru – plus 13, bet “Mavericks” spēja atspēlēties. Kad atlikušas bija nepilnas trīs minūtes līdz spēles beigām, Dončičs guva divus punktus, un “Mavericks” izdevās panākt 89:89.

Spēles beigas labāk aizvadīji mājinieki – Vols neilgā laikā guva piecus punktus, Kevins Porters nobloķēja Dorienu Finiju Smitu un sodīja “Mavericks” ar bumbas triecienu grozā no augšas, panākot jau plus septiņi Hjūstonai. Beigās nekas nemainījās, un “Mavericks” piedzīvoja zaudējumu.

Džons Vols spēli noslēdza ar 31 punktu un septiņām rezultatīvām piespēlēm, bet Kellijs Oliniks guva 10 punktus un izcīnīja 18 atlēkušās bumbas. Double-double “Rockets” rindās arī Kristianam Vudam – 22 punkti un 10 atlēkušās bumbas. “Mavericks” rindās 18 punktus pievienoja Tims Hārdavejs.