Porziņģis atgriežas un 22 minūtēs gūst 19 punktus, palīdzot “Mavs” uzvarēt “Pelicans”

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” sastāvā aizvadītajā naktī pēc septiņu spēļu izlaišanas atgriezās Kristaps Porziņģis. Viņa pārstāvētā komanda ar 125:107 pārspēja Ņūorleānas “Pelicans”, bet Porziņģis 22 minūtēs guva 19 punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas. “Pelicans” šonakt palīdzēt nevarēja virkne līderu – Lonzo Bols, Brendons Ingrams un Zaions Viljamsons.

13.05.2021 08:47

Kristaps Porziņģis laukumā bija ierobežotu laiku, ko jau pirms spēles akcentēja komandas galvenais treneris. Porziņģis laukumā pavadīja 22 minūtes, kuru laikā guva 19 punktus (1p. 3/3, 2p. 5/9, 3p. 2/5), izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, atdeva vienu piespēli, pārtvēra vienu bumbu, nopelnīja trīs piezīmes un spēli noslēdza ar +/- koeficientu mīnus viens. Ceturtajā ceturtdaļā latvietis laukumā nedevās.

“Mavericks” ar 41 uzvaru un 29 zaudējumiem ieņem sesto vietu Rietumu konferencē, jo Portlendas “Trail Blazers” pārspēja Jūtas “Jazz”. Dalasai vēl atlikušas divas spēles – naktī uz sestdienu pret Toronto “Raptors” un naktī uz pirmdienu pret Minesotas “Timberwolves”.

“Mavericks” galvenais treneris Riks Kārlails Kristapu Porziņģi, kurš izlaida iepriekšējās septiņas Dalasas spēles, laukumā laida jau no spēles sākuma, un tas viennozīmīgi atmaksājās. Latvietis pirmajā ceturtdaļā guva 12 no komandas 32 punktiem. Otrajā ceturtdaļā uzsprāga Luka Dončičs, kurš “Pelicans” grozā raidīja piecus trejačus, kopumā gūstot 17 punktus. “Mavericks” otrajā ceturksnī “Pelicans” grozā raidīja 45 punktus, palielinot pārsvaru līdz 19 punktiem. Porziņģis bija nospēlējis 15 minūtes un guvis 17 punktus.

Trešajā ceturtdaļā punkti abām komandām krājās līdzīgi, bet ceturkšņa beigās “Mavericks”, laukumā neesot Porziņģim un Dončičam, veica izrāvienu 9:0, iegūstot 27 punktu pārsvaru. Neskatoties uz to, ka Dalasa bija ieguvusi 31 punkta pārsvaru, ceturtajā ceturtdaļā laukumā joprojām atradās Dončičs. Kad atlikušas bija nedaudz vairāk kā piecas minūtes, Dalasa laukumā sūtīja rezervistus. “Pelicans” prata uzvarēt ceturto ceturtdaļu, bet uzvaru mačā svinēja “Mavericks”. Zaudētāju rindās 10 vai vairāk punktus guva teju visi pieteiktie spēlētāji.