Porziņģis bez punktiem “Knicks” uzvarā Portlendā

13.12.2015 11:34

Individuāli neveiksmīgu spēli Portlendā aizvadīja Kristaps Porziņģis, kuram punktus šoreiz neizdevās gūt, taču Ņujorkas ”Knicks” tik un tā spēja izcīnīt uzvaru ar 112:110, pārtraucot savu četru zaudējumu sēriju un ar panākumu noslēdzot trīs maču izbraukumu RIetumu konferencē.

Kristaps Porziņģis laukumā šonakt pavadīja 19 minūtes, kuru laikā aizmeta garām visus sešus savus divpunktu metienus. Viņam arī tikai trīs atlēkušās bumbas, divas kļūdas un trīs piezīmes, taču divas pārtvertas bumbas. Spēli Porziņģis noslēdza ar +/- rādītāju mīnus astoņi.

Porziņģa NBA karjerā šī bija pirmā spēle, kad neizdevās gūt nevienu punktu, savukārt nule kā noslēgtajā trīs spēļu izbraukumā Porziņģis kopā guva tikai 17 punktus un savāca 13 atlēkušās bumbas, trāpot sešus no 25 metieniem no spēles.

”Knicks” (11-14) arī šonakt spēli iesāka nepārliecinoši un iekļuva iedzinējos ar 9:20. Porziņģis netrāpīja pāris metienus, aizsardzībā labi nospēlējot jaunajam Noā Vonlejam, kā arī pāris reizes palaida garām atlēkušo bumbu. Sezonas sākumā Porziņģis bija veicis vairākus putback dankus pāri pretinieka rokām, bet šonakt iesaistījās šādā epizodē pretējā lomā, proti, pēc partnera neprecīza metiena visaugstāk uzleca Portlendas (10-15) saspēles vadītājs Deimiens Lilards, kurš trieca bumbu grozā pāri Porziņģim.

Ar Karmelo Entonija palīdzību ”Knicks” izdevās atgūties un puslaika pārtraukums tika sagaidīts vairs tikai ar viena punkta deficītu. Trešās ceturtdaļas sākumā Porziņģis kļūdījās vēl pāris metienos un 31. minūtē tika nomainīts. Kā izrādījās, vairāk šajā spēlē viņš laukumā sūtīts netika. ”Knicks” savukārt vēlreiz atspēlējās no desmit punktu deficīta, rezultatīvi spēlējot Lensam Tomasam un Āronam Aflalo. ”Knicks” tika pat sešu punktu vadībā, taču Lilards pēdējās minūtēs vēl uzturēja intrigu par spēles rezultātu.

NBA bija atzinusi tiesnešu kļūdu iepriekšējā ”Knicks” spēlē, kad izšķirošajā brīdī netika piešķirta piezīme pret Entoniju. Šoreiz tiesneši viņam bija labvēlīgāki, un pēdējā minūtē Entonijs, kurš spēcīgi ietriecās Portlendas centrā Meisonā Plamlī un būtībā bija pelnījis piezīmi uzbrukumā, taču tika pie diviem soda metieniem. Saspringtā galotnē ”Knicks” izdevās noturēt uzvaru ar 112:110, lai arī Lilardam vēl radās iespēja izraut uzvaru, taču viņam pēdējā sekundē pēc atlēkušās bumbas izcīnīšanas nācās izdarīt sarežģītu metienu.

”Knicks” līderis Entonijs izcēlās ar 37 punktiem un trāpīja 13 no 21 metiena no spēles, kamēr Robins Lopess pret savu bijušo komandu sameta 14 punktus. Savukārt pārliecinoši labākais +/- rādītājs ”Knicks” komandā rezervistam Derikam Viljamsam (plus 19), kurš guva desmit punktus. Portlendai tikmēr ar 29 punktiem labākais bija Lilards.

”Trail Blazers”-”Knicks” 110:112 (29:21, 27:34, 30:21, 24:36).

Trail Blazers: Lilards 29, Makolums 22, Krabs 17, Aminu 11, Plamlī 9, Vonlejs 7, Hendersons 7, Lenards 4, Deiviss 2, Hārkless 2.

Knicks: Entonijs 37, Aflalo 15, Lopess 14, O`Kvins 14, Tomass 13, Viljamss 10, Gelovejs 7, Vujačičs 2, Porziņģis, Kalderons.