Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Porziņģis ceļgala sāpju dēļ nospēlē tikai 11 minūtes

Priekšlaicīgi spēle Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) noslēgusies Latvijas basketbola spīdeklim Kristapam Porziņģim. Viņa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” ar 132:105 pārspēja Indianas “Pacers”, savukārt latvietis nospēlēja tikai 11 minūtes, jo sajuta sāpes operētajā ceļgalā.

30.01.2022 09:49

Kristaps Porziņģis 11 minūtēs guva piecus punktus (1p. 1/2, 2p. 2/4, 3p. 0/1), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, saņēma divas piezīmes un nopelnīja +/- rādītāju plus trīs.

Kā ziņo “Mavericks” apskatnieks Brens Taundsends, Porziņģis sajutis sāpes ceļgalā, kuru izoperēja 2020. gada vasarā. Tolaik viņam tika veikta meniska operācija. Precīzākā informācija par latvieša savainojuma nopietnību pagaidām nav.

Luka Dončičs 32 minūtēs kļuva par rezultatīvāko spēlētāju “Mavericks” rindās. 30 punktiem (1p. 2/7, 2p. 8/16, 3p. 4/9) viņš pievienoja sešas atlēkušās bumbas, 12 rezultatīvās piespēles, vienu pārtverto bumbu, divus bloķētus metienus un vienu kļūdu. Slovēnim lielākais +/- rādītājs komandā (+34).

Panākumā 23 punktus pievienoja Redžejs Buloks, kurš realizēja sešus no astoņiem trejačiem. Ar vismaz trijiem punktiem atzīmējās visi spēlētāji, kas izgāja laukumā. Maksijam Kleberam izdevās tikt pie double-double.

Pirmajā ceturtdaļā “Mavericks” realizēja par četriem tālmetieniem vairāk, grozā tos metot ar 41,7% precizitāti (5/12). Slovēnis Dončičs guva 14 no 34 komandas punktiem, sekmējot 11 punktu pārsvaru iekrāšanu.

Puslaika turpinājumā abas komandas metienus realizēja ar ļoti augstu precizitāti. Buloks otrajā ceturtdaļā realizēja trīs tālmetienus, kopā gūstot 14 punktus. Puslaika pārtraukumā Dalasa devās ar +12 (72:60).

Otrā puslaika pirmajā pusē Dalasa palielināja pārsvaru par 12 punktiem, bet noslēdzošajā to nostiprināja, tiekot pie pārliecinoša panākuma (132:105). Pēdējo 15 maču laikā šī bija 12. uzvara.

Lietuvietis Domants Sabonis spēli noslēdza ar 21 punktu, 15 atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvajām piespēlēm. 22 punktus pievienoja rezervists Duans Vašingtons, kurš šosezon debitē NBA.

31. janvārī Porziņģa pārstāvētā komanda tiksies ar vājāko komandu līgā – Orlando “Magic”. Spēles sākums paredzēts 2:00 pēc Latvijas laika.