Porziņģis gūst 18 punktus, bet neglābj “Mavericks” no zaudējuma

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) četru uzvaru sērija pārtrūkusi Kristapa Porziņģa pārstāvētajai Dalasas “Mavericks”, kas ar rezultātu 118:121 piekāpās Portlendas “Trail Blazers”. Porziņģis maču noslēdza ar 18 gūtajiem punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām. Otro spēli pēc kārtas vismaz 40 punktus guva “Mavericks” līderis Luka Dončičs.

15.02.2021 09:09

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 31 minūti. Sev atvēlētajā laikā latvietis guva 18 punktus (1p. 8/8, 2p. 5/6, 3p. 0/3), savāca astoņas atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu bumbu, divas reizes bloķēja pretinieku metienus, vienreiz kļūdījās un tika pie piecām piezīmēm. Tāpat viņam negatīvs +/- koeficients – mīnus seši.

Pirmajā puslaikā Porziņģis guva astoņus punktus, nerealizējot nevienu tālmetienu. Iepriekšējā spēlē pret Ņūorleānas “Pelicans” latvietis pirmajā puslaikā iemeta sešus tālmetienus. Porziņģis trešo reizi šosezon nespēja gūt punktus no tālās distances, bet šī arī trešā reize sezonā, kad viņš izmetis mazāk par četriem metieniem no tālās distances. Šonakt latvietis kopā izmeta tikai deviņus metienus no spēles, kas ir mazākais skaits šajā sezonā – līdz šim mazākais izmesto metienu skaits bija 14. Pie double-double Porziņģis nav ticis jau trīs spēles pēc kārtas.

Luka Dončičs guva 44 punktus (1p. 11/12, 2p. 9/12, 3p. 5/8), savāca septiņas atlēkušās bumbas un atdeva deviņas piespēles. Slovēnis 14. spēli pēc kārtas guva vismaz 25 punktus – tas ir jauns “Mavericks” rekords, kurš iepriekš piederēja Dirkam Novickim. Dončičs bija divu punktu attālumā no tā, lai atkārtotu 12. februārī uzstādīto personīgo rekordu gūtajos punktus.

“Mavericks”, kas bija izcīnījusi četras uzvaras pēc kārtas, šobrīd ar bilanci 13-15 ieņem 11. vietu Rietumos, bet astotajā vietā esošajai Goldensteitas “Warriors” šobrīd bilance 14-13. “Trail Blazers” šis bija ceturtais panākums, un tā šobrīd ieņem piekto vietu Rietumos.

Pirmo ceturtdaļu ar izrāvienu 19:10 iesāka Portlendas “Trail Blazers”. Ceturtdaļas turpinājumā labāk metienus realizēja viesi no Portlendas, noslēdzot pirmo ceturtdaļu ar deviņu punktu pārsvaru. Otrās ceturtdaļas ievadā Dalasas “Mavericks” izdevās atspēlēt deficītu un izvirzīties vadībā. Lielisks puslaika noslēgums padevās Lukam Dončičam, kurš nepilnu divu minūšu laikā “Trail Blazers” grozā raidīja trīs trejačus, kas ļāva pirms otrā puslaika atrasties vadībā ar 61:58.

Arī otrais puslaiks iesākās ar tālmetieniem – vispirms vienu realizēja Dončičs, bet viņam atbildi nepalika parādā arī “Trail Blazers” līderis Deimiens Lilards. Dončičs tādējādi nokārtoja sev 14. spēli pēc kārtas, kurā viņš guvis vismaz 25 punktus – tas ir jauns “Mavericks” rekords. Trešās trešdaļas turpinājumu labāk aizvadīja Portlenda, kas ne tikai atspēlēja pirmā puslaika deficītu, bet arī izvirzījās vadībā ar 12 punktu pārsvaru. Trešajā ceturksnī “Trail Blazers” guva 45 punktus.

Otrā puslaika noslēgumā “Mavericks” padevās izrāviens 12:0, tādējādi deficīts tika samazināts līdz diviem punktiem. Spēles beigās, kad rezultāts bija 116:116 un atlikušas bija nepilnas 35 sekundes, tālmetienu realizēja Portlendas līderis Lilards. Lai arī Dončičs caurgājienā divus punktus atguva, tomēr pēdējo vārdu teica Portlenda – sešas sekundes pirms spēles beigām divus punktus guva Deriks Džounss. Dončičs noslēgumā izpildīja tālmetienu, bet tas nebija precīzs. Uzvarētāju labā 34 punktus guva Deimiens Lilards. Viņam arī 11 rezultatīvās piespēles. Gerijs Trents pievienoja 17 punktus, bet 15 punkti un četras pārtvertas bumbas Roberta Kovingtona rēķinā.

Šonedēļ “Mavericks” paredzētas divas spēles. Naktī uz ceturtdienu tā tiksies ar Detroitas “Pistons”, bet naktī uz sestdienu “Mavericks” tiksies ar Hjūstonas “Rockets”, kuru pārstāv Rodions Kurucs.