Porziņģis gūst 23 punktus un nespēlē noslēdzošajā ceturtdaļā, “Wizards” uzvar “Spurs”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) četru zaudējumu sēriju pārtraukusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”. Tā savā laukumā ar 136:124 pārspēja Grega Popoviča vadīto Sanantonio “Spurs”. Porziņģis guva 23 punktus, bet ceturto ceturtdaļu noskatījās no rezervistu soliņa.

25.03.2023 08:43

Kristaps Porziņģis uzvarā pār Sanantonio “Spurs” (136:124) nospēlēja 27 minūtes un 43 sekundes. Noslēdzošajā ceturtdaļā latvietis uz parketa neizgāja.

Sev atvēlētajā laikā latvietis ar augstu precizitāti guva 23 punktus (1p. 7/7, 2p. 5/8, 3p. 2/3), zem groziem izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, komandas biedriem izdalīja piecas rezultatīvas piespēles, bloķēja trīs metienus, pieļāva kļūdu un spēli noslēdza ar labāko +/- rādītāju starp starta piecinieka spēlētājiem (+10).

Latvietis šosezon aizvadījis 13 spēlēs, kurās viņam pietrūkusi viena atlēkusī bumba līdz double-double. Šosezon viņam 19. reizes izdevies iekrāt double-double – tas ir 28. labākais rezultāts NBA.

“Wizards” spēli aizvadīja bez savainotajiem Kaila Kuzmas un Bredlija Bīla. Abi spēlētāji izlaida arī iepriekšējo Vašingtonas spēli.

Augstvērtīgu sniegumu nodemonstrēja Deni Avdija, kurš 33 minūtēs guva 21 punktu, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un atdeva sešas rezultatīvas piespēles. Korijs Kisperts realizēja sešus no deviņiem tālmetieniem, spēli noslēdzot ar 26 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām.

Laba spēle arī diviem rezervistiem. Delonam Vraitam 24 punkti un septiņas atlēkušās bumbas, bet Džordans Gudvins 30 minūtēs guva 17 punktus, atdeva piecas piespēles un pārtvēra divas bumbas.

Pirmajā puslaikā jeb pirmajās 24 minūtēs “Wizards” iekrāja četru punktu pārsvaru (66:62), realizējot metienus ar 56.5% precizitāti.

Porziņģis bija viens no faktoriem, kāpēc tas izdevās – latvietis garām aizmeta tikai vienu metienu (1p. 3/3, 2p. 4/5, 3p. 1/1), tiekot pie 14 punktiem. Tāpat viņam pirmajā puslaikā astoņas bumbas zem groziem.

Trešajā ceturtdaļā “Spurs” guva par trim punktiem vairāk. Pirms noslēdzošās ceturtdaļas “Wizards” bija minimāls pārsvars (99:98). Porziņģis nospēlēja gandrīz visu trešo ceturtdaļu (11:18 minūtes), tiekot pie deviņiem punktiem.

Kā izrādījās, tad latvieša spēle noslēdzās jau trešajā ceturksnī. “Wizards” strauji palielināja pārsvaru, kas ceturtdaļas vidū sasniedza divciparu skaitli. Burvji svinēja uzvaru (136:124) un pārtrauca četru zaudējumu sēriju.

Zaudētāju rindās vismaz 10 punktus guva septiņi basketbolisti. Keldons Džonsons bija rezultatīvākais. Viņam 30 punkti un 10 atlēkušās bumbas. Saspēles vadītājs Tre Džounss guva 10 punktus un atdeva 12 piespēles.

Ar 33 uzvarām un 41 zaudējumu “Wizards” ieņem 12. vietu Austrumos. 11. vietā esošajai Indianas “Pacers” ir identiska bilance, bet 10. vietā esošajai Čikāgas “Bulls” ir 35 uzvaras un 38 zaudējumi.