Porziņģis gūst 25 punktus “Wizards” uzvarā pār “Raptors”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) uzvaru izcīnījusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas savā laukumā ar 119:108 pārspēja Toronto “Raptors”. Porziņģis atgriezās uz parketa pēc divu spēļu izlaišanas.

Kristaps Porziņģis un Oudžī Anunobī. (Foto: AP.Scanpix)
03.03.2023 08:52

sportacentrs.com/LETA

Kristaps Porziņģis atgriezās uz parketa pēc divu spēļu izlaišanas un uzvarā pār Toronto “Raptors” (119:108) nospēlēja 35 minūtes un 50 sekundes, kuru laikā guva 25 punktus (1p. 7/7, 2p. 6/8, 3p. 2/4).

Sev atvēlētajā laikā latvietis spēja izcīnīt piecas atlēkušās bumbas, atdot divas rezultatīvas piespēles, pārtvert vienu bumbu un bloķēt divus metienus. Porziņģim arī četras kļūdas, tikpat piezīmes un pozitīvs +/- rādītājs (+7).

Spēles sākumā jeb pirmajā ceturtdaļā “Wizards” veica 10:0 izrāvienu. Visus punktus burvju rindās guva Kails Kuzma. Neskatoties uz izrāvienu, “Raptors” pirmajā ceturtdaļā bija vadībā pat ar plus seši.

Pirmās ceturtdaļas izskaņā “Wizards” iekrāja četru punktu pārsvaru (24:20), savukārt otrajā “Wizards” basketbolisti to palielināja vēl par pieciem punktiem, pirms otrā puslaika esot vadībā ar 59:50.

Porziņģis, kurš pirmajā puslaikā guva sešus punktus, guva 12 punktus trešajā ceturtdaļā, palīdzot savai komandai noturēt iekrāto pārsvaru. Pirms noslēdzošās ceturtdaļas “Wizards” bija vadībā ar 89:78.

Pirmo trīs ceturtdaļu laikā “Wizards” labā 18 un vairāk punktus bija guvuši visi garā gala spēlētāji, kas spēli sāk starta pieciniekā – Kuzmam 20 punkti, Porziņģim un Danielam Gefordam katram pa 18 punktiem.

Noslēdzošās 12 minūtes bija tikai formalitātes. “Wizards” neļāva “Raptors” atspēlēt nevienu punktu no deficīta, svinot uzvaru ar 119:108.

Kuzma kļuva par rezultatīvāko spēlētāju mačā, noslēdzot spēli ar 30 punktiem, piecām bumbām zem groziem un piecām piespēlēm. Gefordam 18 punkti spēles beigās, Bredlijam Bīlam 15+5+5, bet Delonam Vraitam septiņi punkti un 11 rezultatīvās piespēles.

Zaudētāju rindās visi pamatsastāva spēlētāji guva vismaz 13 punktus. Visvairāk punktu Oudžī Anunobī kontā, kuram 26 punkti, bet labākais “Raptors” komandā bija Jakobs Poeltls, kurš guva 23 punktus, izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, atdeva četras piespēles, pārtvēra trīs bumbas un bloķēja divus metienus.

“Wizards” šobrīd Austrumu konferencē ir vienu vietu zem “Raptors”. Vašingtona ar bilanci 30-32 ir 10. vietā, bet “Raptors” ir devītie ar 31 uzvaru un 33 zaudējumiem. Komandas naktī uz pirmdienu tiksies atkārtoti.