Porziņģis gūst 30 punktus, “Mavericks” trešais zaudējums NBA burbulī

07.08.2020 13:38

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē trešo zaudējumu četrās spēlēs piedzīvoja Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks”, kas ar rezultātu 111:126 piekāpās Losandželosas “Clippers”. Latvietis maču noslēdza ar 30 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm.

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 38 minūtes. Latvietis iemeta 30 punktus (1p 9/9, 2p 6/12, 3p 3/7), savāca deviņas atlēkušās bumbas, atdeva piecas rezultatīvas piespēles, bloķēja vienu metienu, vienu reizi kļūdījās un savāca divas personīgās piezīmes.

Mača pirmajā ceturksnī abas komandas demonstrēja līdzīgu sniegumu. Lai arī “Clippers” bija ieguvusi septiņu punktu pārsvaru, “Mavericks” to prata atspēlēt un ceturksnis noslēdzās ar minimālu “Clippers” pārsvaru (23:22). Kristaps Porziņģis 11 minūtēs bija paspējis izcelties ar sulīgu danku un sešiem punktiem. Otrajā ceturtdaļā komandas turpināja spēlēt līdzīgi, un nevienai no komandām neizdevās veikt vērā ņemamu izrāvienu. Porziņģis turpināja demonstrēt daudzpusīgu sniegumu. Dodoties puslaika pārtraukumā latvietis bija guvis 12 punktus, savācis piecas atlēkušās bumbas un atdevis četras rezultatīvas piespēles. “Clippers” sastāvā puslaiku ar 17 punktiem noslēdza Kavai Lenards. Losandželosas klubam pēc pirmā puslaika bija viena punkta pārsvars (59:58).

Otrā puslaika sākumā “Clippers” spēlēja veiksmīgāk, un tas ļāva iegūt 12 punktu pārsvaru. Tomēr, pateicoties Porziņģa un Dončiča veiksmīgajai spēlei, “Mavericks” padevās labs trešā ceturkšņa noslēgums, un komanda pietuvojās “Clippers” līdz četru punktu deficītam. Pēc trīs ceturtdaļām latvietis bija guvis 21 punktu (1p 8/8). Tāpat latvietis atkārtoja karjeras rekordu rezultatīvajās piespēlēs, piekto reizi rezultatīvi asistējot komandas biedriem. “Clippers” spēlētājs Ivica Zubacs pirmo reizi karjerā bija ticis pie double-double divas spēles pēc kārtas. Ceturtajā ceturtdaļā likās, ka “Clippers” aizskries no “Mavericks”, bet tad Porziņģis uzlika stāvbremzi “Clippers” komandai, gūstot septiņus punktus pēc kārtas un panākot minimālu deficītu uz tablo (98:99).

Rezultāts bija neizšķirts (101:101), un Riks Kārlails latvieti nomainīja, lai ļautu viņam atpūsties pirms izšķirošajiem notikumiem laukumā, bet “Clippers” šajā nogrieznī spēja palielināt rezultāta starpību līdz septiņiem punktiem. Uzreiz pēc tam Kārlails izmantoja minūtes pārtraukumu, un Porziņģis atgriezās laukumā. Tomēr latvieša atgriešanās laukumā nespēja uzlabot “Mavericks” sniegumu, un “Clippers” pārsvars turpināja augt, pateicoties Lenarda un Pola Džordža lieliskajam sniegumam. “Mavericks” piedzīvoja zaudējumu mačā ar rezultātu 111:126.

Dončičs guva 29 punktus un atdeva sešas rezultatīvas piespēles. Uzvarētāju rindās Lenards izcēlās ar 29 punktiem, Džordžs ar 24 punktiem, bet Zubacs iemeta 21 punktu un savāca 15 atlēkušās bumbas.