Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Porziņģis gūst 39 punktus “Mavericks” zaudējumā Orlando “burbulī”

01.08.2020 10:02

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubs Dalasas “Mavericks”, kuru pārstāv Kristaps Porziņģis, ļoti rezultatīvā mačā ar rezultātu 149:153 zaudēja Hjūstonas “Rockets”. Šī bija pirmā spēlē kopš 1990. gada, kad abas komandas pirmajā ceturtdaļā guva vismaz 40 punktus. Porziņģis maču noslēdza ar 39 punktiem.

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 39 minūtes, kuru laikā guva 39 punktus (1p 10/11, 2p 10/18, 3p 3/8). Latvietis savāca arī 16 atlēkušās bumbas, atdeva divus rezultatīvas piespēles, bloķēja vienu metienu, divas reizi pārtvēra pretinieku piespēli, divas reizes kļūdījās un savāca piecas personīgās piezīmes.

Mača rezultātu atklāja Kristaps Porziņģis, kurš spēli aizvadīja kreklā, kuram uz muguras bija uzraksts latviešu valodā – “Vienlīdzība”. Spēles pirmajā ceturtdaļā laukumā varēja redzēt dueli starp Džeimsu Hārdenu un Kristapu Porziņģi, jo abi spēlētāji bija rezultatīvākie komandā. Hārdens pirmo ceturtdaļu noslēdza ar 23 punktiem, bet Porziņģis savas komandas labā spēja gūt 15 punktus. Hārdens tādējādi kļuvis par otru rezultatīvāko spēlētāju “Rockets” vēsturē, piekāpjoties vien Hākimam Oladžuvonam. Ceturtdaļa noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 42:42. Otrajā ceturtdaļā abās komandās bija jauni vilcēji – raķetēm punktus vairāk guva Rasels Vestbruks, bet Dalasai aktivizējās Luka Dončičs. Ceturtdaļas noslēgumā Porziņģis neilgā laika posmā guva piecus punktus un sasniedza 20 punktu atzīmi. Rezultatīvu sniegumu pirmajā puslaikā demonstrēja ne tikai Porziņģis un Dončičs – Tims Hārdavejs un Trejs Bērks arī bija iemetuši 19 punktus katrs. “Mavericks” puslaiku noslēdza ar rezultatīvāko sniegumu pēdējos 37 gados un 10 punktu vadību pret “Rockets”.

Otrajā puslaikā turpinājās rezultatīvs sniegums abu komandu izpildījumā. Kristaps Porziņģis trešajā ceturtdaļā nodrošināja double-double. Bērks turpināja terorizēt “Rockets” aizsardzību – noslēdzoties trešajai ceturtdaļai spēlētājs bija sasniedzis sezonas rekordu gūto punktu ailītē (27 punkti) un realizējis visus izmestos tālmetienus (3p 7/7). Punkti otrajā puslaikā abām komandām krājās ļoti līdzīgi, un “Mavericks” spēja noturēt pārsvaru, kas svārstījās no pieciem līdz desmit punktiem. Ceturtās ceturtdaļas noslēgumā “Rockets” spēja pietuvoties līdz četru punktu deficītam, bet Dončičs atbildēja ar lielisku caurgājienu, atgūstot sešu punktu pārsvaru. 41 sekundi līdz spēles pamatlaika beigām Hārdens iemeta tālu trejaci un panāca 134:138. Hjūstona guva vēl divus punktus, kamēr “Mavericks” atbildēja ar vienu no soda metiena līnijas. Hārdenam beigās bija iespēja mest divus soda metienus, bet viņš iemeta vienu. Ar to gan viss nebeidzās, jo atlēkušo bumbu savāca Roberts Kovingtons, kurš spēja izlīdzināt mača rezultātu – 139:139. Izšķirošo metienu pamatlaikā izpildīja Dončičs, bet tas nebija precīzs, un spēle turpinājās papildlaikā.

Piecās papildlaika minūtēs veiksmīgāk spēlēja “Rockets”. Dončičs savāca piezīmju normu un nevarēja palīdzēt komandai pēdējā minūtē. Mača beigās Dalasa sāka pārkāpt noteikumus pret Hārdenu, kas spēja savai komandai nodrošināt uzvaru ļoti aizraujošā un rezultatīvā mačā.

Dončičs maču noslēdza ar sešām piezīmēm un triple-double – slovēnis guva 28 punktus, savāca 13 atlēkušās bumbas un atdeva 10 rezultatīvās piespēles. Bērks maču noslēdza ar 31 gūto punktu (3p 8/10). “Rockets” rindās Hārdens guva 49 punktus, savāca deviņas bumbas un atdeva astoņas piespēles, bet Vestbruks guva 31 punktu, savāca 11 atlēkušās bumbas un astoņas reizes asistēja saviem komandas biedriem.