Porziņģis gūst 41 punktu un labo 2017. gadā uzstādīto karjeras rekordu

Jaunu karjeras rekordu gūtajos punktos uzstādījis latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis. Tautā dēvētais vienradzis Vašingtonas “Wizards” uzvarā pār Minesotas “Timberwolves” (142:127) guva 41 punktu.

29.11.2022 09:11

Kristaps Porziņģis uzvarā pār Minesotas “Timberwolves” (142:127) nospēlēja 31 minūti. Šajā laikā latvietis bija lielisks. Viņš guva 41 punktu (1p. 11/11, 2p. 6/8, 3p. 6/10), tādējādi labojot savas karjeras rekordu šajā rādītāja, kas tika uzstādīts 2017. gadā.

Spēles laikā vienradzis izcīnīja arī četras atlēkušās bumbas, atdeva trīs piespēles, pārtvēra divas bumbas, bloķēja trīs metienus, pieļāva vienu kļūdu un saņēma trīs piezīmes. Latvietim spēles beigās +/- rādītājs +13.

Latvietim bija nepieciešami pieci gadi, lai labotu personisko rekordu. 2017. gada 5. novembrī, kad Porziņģis vēl spēlēja Ņujorkas “Knicks” rindās, latvietis Indianas “Pacers” grozā raidīja 40 punktus. Toreiz Porziņģis nospēlēja 38 minūtes, kuru laikā realizēja 15 no 24 metieniem (1p. 8/9, 2p. 13/20, 3p. 2/4).

“Wizards” pirmo puslaiku uzvarēja ar 77:58. Lielāko ieguldījumu deva tieši Porziņģis, kurš puslaiku noslēdza ar 29 gūtajiem punktiem. Latvietis jau pirmajās 24 spēles minūtēs bija realizējis sešus trejačus, bet komanda kopumā astoņus.

Trešajā ceturtdaļā Porziņģis un “Wizards” septiņus punktus no iekrātā pārsvara zaudēja. (109:97). Tomēr lielāko zaudējumu piedzīvoja “Timberwolves”, jo ikra muskuļa savainojuma dēļ maču priekšlaicīgi pameta Kārls Entonijs Taunss.

Kā ziņo NBA apskatnieks Eidriens Vodžnorovskis, padziļinātākas pārbaudes tiks veiktas otrdienas laikā. Minesotas komandas personāls ziņo, ka Taunss sastiepis ikra muskuli, tādējādi izvairoties no nopietna savainojuma.

Poziņģis noslēdzošajā ceturtdaļā guva 10 punktus un sasniedza jaunu karjeras rekordu. Rekorda robeža tika sasniegta pēc soda metiena realizēšanas. “Wizards” spēles beigas nospēlēja pārliecinoši un svinēja panākumu ar 142:127.

Vismaz 20 punktus guva arī Kails Kuzma un Bredlijs Bīls. Kuzma aizvadīja ļoti daudzpusīgu maču, gūstot 23 punktus, izcīnot astoņas atlēkušās bumbas un atdodot deviņas rezultatīvas piespēles. Bīlam 22 punkti un piecas piespēles.

Entonijs Edvardss bija rezultatīvākais “Timberwolves” komandā. Viņam 29 punkti un astoņas atlēkušās bumbas. Rūdi Gobērs 29 minūšu laikā atzīmējās ar 19 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām.

“Wizards”, pateicoties uzvarai, pārtraukusi trīs zaudējumu sēriju. Ar 11 uzvarām un 10 zaudējumiem Porziņģa pārstāvētā komanda ieņem astoto vietu Austrumu konferencē.

Nākamais mačs tiks aizvadīts 1. decembrī pulksten 2.30, kad jāspēkojas būs ar Kevinu Durentu, Kairiju Ērvingu un Bruklinas “Nets”.

Vašingtonas “Wizards” var kļūt par augstākā līmeņa komandu un šī mērķa sasniegšanai vienības vadošajiem trīs spēlētājiem ir jākrāj kopīgā pieredze, uzsvēra Porziņģis.

“Pēc pirmā puslaika sapratu, ka tik daudz vēl nebiju guvis puslaikā. Tomēr domāju, ka nesasniegšu rekordu, ja iekrāsim tik lielu pārsvaru, ka manu palīdzību laukumā vairs nevajadzēs. Taču spēle brīžiem bija līdzīga, tāpēc man bija iespēja labot karjeras rekordu,” pēcspēles preses konferencē stāstīja Porziņģis.

Latvietim pirmdien bija jāspēlē pret diviem garajiem pretinieku spēlētājiem Karlu Entoniju Taunsu un Rūdiju Gobēru. Pirmajā “Wizards” izrāvienā Porziņģis guva punktus aiz perimetra, iemetot četrus tālmetienus.

“Pirmajos tālmetienus bija diezgan brīvi metieni. Iegāju labā ritmā un komandas biedri mani atrada labās pozīcijās,” teica Porziņģis.

“Aizsardzībā spēlējām pieņemami, bet ne lieliski. Centos sargāt grozu, kā jebkurā citā spēlē, spēlēju savu spēli aizsardzībā,” turpināja Latvijas basketbolists.

Porziņģis arī izcēla to, cik būtiski ir atrast kopējo saikni laukumā ar Bredliju Bīlu un Kailu Kuzmu.

“Dažās spēlēs atrodam saikni aizsardzībā, kas mums ļauj spēlēt brīvi uzbrukumā. Ticu, ka varam būt augstākā līmeņa komanda, tikai jākrāj kopīgā pieredze, minūtes laukumā un saspēlētība. Kopā spēlējam pirmo sezonu un pakāpeniski būvējam komandu,” stāstīja Porziņģis.

Pirms pirmdienas mača “Wizards” komandai bija trīs zaudējumu sērija, kas liedza nostiprināties Austrumu konferences augšgalā.

“Neesam vēl tajā līmenī, kad varam kādā brīdī atslābināties. Ticu, ka tur nonāksim, ja mēs darīsim savu darbu un treneri – savu,” atzina Porziņģis.