Otrdiena, 2. jūnijs Lība, Emma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Porziņģis: “Ienīstu savus uzvalkus, bet turpināšu turēties pie plāna

Porziņģis: “Ienīstu savus uzvalkus, bet turpināšu turēties pie plāna
Foto: AP/Scanpix
25.03.2019 11:58

sportacentrs.com

23 gadus vecais latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis garākajā intervijā kopš aizmainīšanas no Ņujorkas “Knicks” uz Dalasas “Mavericks” pastāstījis par savām pašreizējām sajūtām, vērojot spēles no malas, kā arī piebildis, ka “Mavericks” vismaz pašlaik izskatās pēc organizācijas, kurā viņš labprāt varētu uzkavēties.

”Ak Dievs, tas man ir pats grūtākais – pamosties spēļu dienās, aiziet uz komandas metienu treniņu, bet tad izvēlēties uzvalku, kurā došos uz spēli,” atzīst Kristaps. ”Tobrīd jūtos tā, ka vairs nevēlos to darīt. Tas man ir pats grūtākais. Es ienīstu savus uzvalkus. Ne jau gluži pašus uzvalkus, bet neciešu tos izvēlēties spēļu dienās.”

”Ir tik dīvaini, ka es nevaru… Nē, es varu, tomēr pagaidām vēl nespēlēju. Ir spēles diena, es jūtos kā spēles dienā, bet tad man vienkārši ir jāpaņem uzvalks un jādodas uz arēnu. Cenšos būt spēlē un pēc iespējas vairāk palīdzēt komandai, neatrodoties laukumā, taču tas ir ļoti, ļoti grūti. Grūtāk nekā biju gaidījis,” secina basketbolists.

Šobrīd Porziņģis ir pilnībā atlabis pēc krustenisko saišu traumas, kas tika gūta pērn februārī. Viņš ir atsācis pilnvērtīgus treniņus, taču spēlēs nepiedalās. Porziņģis izteicies, ka mentāli un fiziski jūtas lieliski, bet testu rezultāti apliecina, ka viņš ir kļuvis spēcīgāks, eksplozīvāks un kustības uz sāniem izpilda labāk nekā pirms savainojuma gūšanas. Tomēr spēlēs viņš nepiedalīsies līdz pat nākamās sezonas sākumam, jo tas atbilst pirms vairāk nekā gada izstrādātajam atlabšanas plānam, kas veidots kopā ar Kristapam uzticamākajiem cilvēkiem, ieskaitot vecāko brāli Jāni Porziņģi un fizioterapeitu Manolo Valdivjeso. Gada garumā 23 gadus vecajam basketbolistam jāstrādā pie sava ķermeņa un biomehānikas, lai palielinātu iespējas aizvadīt ilgu karjeru.

13. martā Porziņģis pirmoreiz treniņā spēlēja pieci pret pieci basketbolu. Viņš neslēpj, ka pacietības sāk pietrūkst, tomēr Kristaps saprot, ka piesardzība ir viņa paša interesēs. ”Es neko nesasteigšu. Protams, es vēlos spēlēt. Trīs mēnešus pēc operācijas jutos tā, it kā jau varētu atsākt spēlēt. Tas ir bijis man prātā visu laiku.”

”Esmu lepns par sevi, ka man izdevies būt tik pacietīgam. Nav bijis daudz gadījumu, kad 221 centimetru garš spēlētājs saplēš krusteniskās saites. Labākais saistībā ar šo traumu ir tas, ka tā tika gūta pēc kontakta. Ja tā nebūtu gūta pēc kontakta ar citu spēlētāju, tas man būtu daudz bīstamāk. Tas nozīmē, ka ar manu ķermeņa mehāniku viss ir kārtībā. Tagad vienkārši kļūstu labāks kopā ar pārējiem. Darīšu to visu vasaru. Strādāšu pie sava ķermeņa, stiprināšu saites, ceļgalus, potītes un stāju,” uzsver Kristaps.

”Es jau sajūtu progresu un tas mani iepriecina vēl vairāk. Tas man vēl vairāk liek gribēt būt laukumā. Taču es turpināšu turēties pie plāna, bet, kad būšu atpakaļ, tad tas būs par 110%. Esmu kļuvis krietni pieaugušāks. Es domāju tā – šis ir mans lēmums un tas ir pareizs. Nejūtos tā katru dienu, tomēr turos pie šīs domas.”

Ņemot vērā ”Mavericks” spēļu kalendāru, Porziņģis pagaidām piedalījies tikai vienā pilnvērtīgā treniņā un nespēj sagaidīt nākamo. Komandas galvenais treneris Riks Kārlails latvieša sniegumu šajā treniņā raksturojis kā ”iespaidīgu”. ”Viss ir bijis ļoti pozitīvi. Viņš ir lielisks puisis, kurš ļoti nopietni attiecas pret spēli, vēlmi kļūt par izcilu spēlētāju un uzvarēt. Kad veicām maiņas darījumu, apzinājāmies, ka ir maza iespēja viņa spēlēšanai jau šajā sezonā. Pats svarīgākais tāda kalibra spēlētājam ir veselība. Esam saviļņoti par to, kā viss noticis līdz šim un virzienu, kurā dodamies,” norāda Kārlails.

Vasarā Porziņģis kļūs par ierobežotu brīvo aģentu, bet ”Mavericks” plāno viņam piedāvāt maksimālo līgumu uz pieciem gadiem par 158 miljoniem ASV dolāru. Dalasas klubs cer, ka Kristaps palīdzēs komandai pēc trīs sezonu pārtraukuma atkal iekļūt izslēgšanas spēlēs.

”Man personīgi mērķis ir spert pirmo soli un tikt play-off spēlēs,” saka Porziņģis. ”Vēlos to pirmoreiz piedzīvot. Pirmoreiz dabūt šīs sajūtas. Es saprotu, ka mēs jau pēc gada nevinnēsim čempionu titulu, bet tas ir galamērķis. Manā prātā mums ir jāsper šis pirmais solis – jātiek izslēgšanas spēlēs, jāskatās, cik tālu varam aizkļūt. Jāiegūst pirmā pieredze, jāsajūt pirmā garša. Bet tad jāveic pareizās darbības, lai spertu nākamos soļus.”

Kristaps piebilst, ka plāno būt aktīvs brīvo aģentu piesaistīšanā līguma noslēgšanai ar ”Mavericks”. Viņš daudz ir domājis, kuri brīvie aģenti vislabāk iederētos sastāvā kopā ar viņu un Luku Dončiču. Porziņģis uzskata, ka abus eiropiešus pretiniekiem varētu būt ļoti grūti neitralizēt.

”Mans galamērķis ir spēt izcīnīt čempionu titulu. Tas ir manā prātā. Tādēļ vēlos būt vietā, kur tiek darīts viss, lai to padarītu iespējamu, un kur nav nekādu citu mērķu vai virzienu. Man nepieciešams vairāk laika, bet es ticu, ka šī varētu būt tā vieta,” norāda Porziņģis.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz