Porziņģis met izaicinājumu Deivisam un gūst 10 punktus uzvarā

16.11.2015 18:24

Nacionālās basketbola asociācijas spēlē Kristaps Porziņģis ar ne to labāko metienu precizitāti guva desmit punktus spēlē pret Ņūorleānas ”Pelicans”, visa mača gaitā iesaistoties divcīņā ar šobrīd par labāko spēka uzbrucēju pasaulē uzskatīto Entoniju Deivisu. Lai arī Deiviss latviešu debitanta mestajam izaicinājumam atbildēja pārliecinoši, spēli noslēdzot ar 36 punktiem un četriem blokiem, uzvaru ar rezultātu 95:87 varēja atzīmēt Porziņģis un ”Knicks”.

Kristaps Porziņģis savā 11. NBA spēlē 11. reizi devās ”Knicks” sākumsastāvā un nospēlēja 23 minūtes. Viņš guva desmit punktus (1p. 1/2, 2p. 3/11, 3p. 1/4), savāca četras atlēkušās bumbas un ierakstīja savā rēķinā pa pārtvertai bumbai un bloķētam metienam. Porziņģim arī četras personiskās piezīmes un +/- rādītājs plus seši, turklāt izdevās izvairīties no kļūdām. Porziņģis šosezon vidēji mačā guvis 11.4 punktus, savācis 8.35 atlēkušās bumbas un uzlicis 1.1 bloku. Viņa metienu precizitāte pēc šodienas mača gan nokritusies līdz 38% metienos no spēles, bet tālmetienu precizitāte palikusi 22% robežās.

Tikai stundu pirms mača sākuma kļuva zināms, ka cīņā pret ”Knicks” piedalīsies Ņūorleānas ”Pelicans” superzvaigzne Entonijs Deiviss, kurš izlaida divas iepriekšējās spēles. Viņa segšana bija tieši Porziņģa uzdevums, kas pārāk labi gan sākumā neizdevās – Deiviss jau pirmajā ceturtdaļā guva deviņus punktus. Porziņģis pirmajā minūtē gan izcēlās ar pārtvertu bumbu, taču ātro uzbrukumu neizdevās noslēgt ar precīzu metienu, jo Deiviss paspēja atgriezties aizsardzībā.

Deiviss vēlāk arī bloķēja Porziņģa pustālo metienu, Kristaps savukārt netrāpīja vieglu metienu pēc atlēkušās bumbas, neiekrita vēl pāris salīdzinoši labi metieni, kas noveda pie nepatīkamās metienu precizitātes 1/7. Tiesa, trāpīts vienīgais tālmetiens, taču septītajā minūtē Porziņģim pēc atlēkušās bumbas izcīnīšanas nepamatoti tika fiksēts pārkāpums, un viņš tika nomainīts.

Otrajā ceturtdaļā Porziņģis pēc agresīva caurgājiena trāpīja vienu sodiņu no diviem un izcēlās ar precīzu āķa metienu pāri Deivisam. Latviešu uzbrucējs nebaidījās no sacensībām ar Deivisu ne aizsardzībā, ne uzbrukumā, taču tas nospēlēja negatīvu efektu, jo viņš cieta loģisku sakāvi. Porziņģim gan izdevās bloķēt vienu Deivisa pustālo metienu, taču pretinieks atbildēja ar vēl diviem blokiem, piespieda Porziņģi izdarīt grūtus metienus un ļāva savākt tikai divas atlēkušās bumbas puslaikā. Rezultatīvi tikmēr spēlēja Karmelo Entonijs, kurš palīdzēja ”Knicks” pirmo puslaiku noslēgt praktiski līdzsvarā (42:44).

Otrā puslaika sākumā Porziņģis veiksmīgi spēlēja aizsardzībā un izcēlās ar spēcīgu caurgājienu, kas bija daļa no ”Knicks” izrāviena 9:0. Sekoja arī precīzs pustālais, taču pāris reizes latvietis palika bezizejas pozīcijā, kad nācās izdarīt tālmetienu uzbrukuma pēdējās sekundēs. ”Knicks” tikmēr turējās vadībā, un Porziņģis izcēlās ar apturētu Deivisa uzbrukumu, taču strīdīgā situācijā viņam tika fiksēta trešā piezīme.

”Knicks” arī ceturtajā ceturtdaļā saglabāja pārsvaru, un lieli nopelni tajā Francijas spēlētājam Kevinam Serafinam. Porziņģis savukārt laukumā atgriezās tikai četras minūtes pirms pamatlaika beigām, taču sekoja pāris neveiksmīgas darbības aizsardzībā, ieskaitot noteikumu pārkāpumu pret Raienu Andersonu. No saspringtas galotnes ”Knicks” neizvairījās, un Porziņģis pēdējā minūtē vairs nespēlēja, kamēr Deiviss izcēlās vēl vienu iespaidīgu ”alley-oop”, taču Ņujorkai izdevās noturēt pārsvaru un uzvarēt 95:87.

“Knicks” šī bija piektā uzvara sezonā, kas ir milzīgs uzlabojums, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, jo tad “Knicks” vienubrīd bija arī bilance 5-36. Savukārt ambiciozā “Pelicans”, kura pavasarī spēja iekļūt arī Rietumu konferences izslēgšanas spēlēs, cietusi devīto sakāvi desmit spēlēs.