Porziņģis NBA “play-off” debijā tiek izraidīts no spēles

18.08.2020 08:53

Savu pirmo Nacionālās basketbola asociācijas ”play-off” spēli aizvadījis Kristaps Porziņģis. Viņam mačs beidzās jau otrā puslaika sākumā otras tehniskās piezīmes dēļ, bet viņa pārstāvētā Dalasas ”Mavericks” pirmās kārtas sēriju pret Losandželosas ”Clippers” sāka ar zaudējumu 110:118.

Kristaps Porziņģis savā pirmajā ”play-off” spēlē laukumā pavadīja 20 minūtes, kurās guva 14 punktus (1p. 7/8, 2p. 2/5, 3p. 1/4) un savāca sešas atlēkušās bumbas. Viņam arī viena rezultatīva piespēle un viens bloķēts metiens, kā arī divas piezīmes.

Porziņģis tika izraidīts no spēles trešajā ceturtdaļā, kad saņēma savu otru tehnisko piezīmi. Pirmā tehniskā piezīme Porziņģim bija par to, ka, reaģējot uz sev fiksētu noteikumu pārkāpumu, viņš pauda neapmierinātību par tiesneša lēmumu. Otro tehnisko piezīmi viņš saņēma, kad iesaistījās asumos. Viņš un pretinieku spēlētājs Markuss Moriss pagrūda viens otru, un abiem tika tehniskās piezīmes, kas daudz sāpīgāka bija Porziņģim un Dalasai.

Porziņģim divu skrupulozi piespriesto tehnisko piezīmju dēļ spēle beidzās jau otrā puslaika trešajā minūtē, taču pirmajā puslaikā viņš palīdzēja Dalasai atgūties no drausmīga sākuma. ”Mavericks” pirmajās trīs minūtēs nokļuva iedzinējos ar 2:18, malā nācās doties Lukam Dončičam, jo bija bažas par potītes traumu, un Dalasas situācija izskatījās ļoti nepatīkama. Taču Porziņģa spēle palīdzēja pievilkt līdz 22:22, un tad arī Dončičs atgriezās laukumā.

Pirmajā puslaikā risinājās rezultatīva spēle, kurā nedaudz veiksmīgāka bija Dalasa, pārtraukumā dodoties ar vadību 69:66. Pēc Porziņģa izraidīšanas ”Clippers” pārsvarā turējās dažus punktus priekšā, taču pēdējā ceturtdaļā ļoti neveiksmīgi uzbruka no tālmetienu līnijas, un ”Mavericks” nonāca trīs punktu attālumā (100:103).

Taču tad sekoja trīs ”Clippers” precīzi tālmetieni pāris minūtēs, un pēdējās minūtes sākumā Pols Džordžs bija palielinājis pārsvaru jau līdz 114:106. Dončičs vēl palielināja savu punktu ražu, taču pieredzējušie ”Clippers” līderi ar Kavai Lenardu priekšgalā lielas kļūdas nepieļāva un nosargāja uzvaru.

Dončičs, kuram arī šī bija debija izslēgšanas spēlēs, izcēlās ar 42 punktiem, kurus savāca ar 21 metienu no spēles. Tas ir visu laiku rezultatīvākais sniegums NBA ”play-off” debijas spēlē. Viņam arī deviņas rezultatīvas piespēles un septiņas atlēkušās bumbas, tiesa, arī 11 kļūdas, kas tikai par divām atpaliek no NBA ”play-off” antirekorda.

Dalasai 18 punktus iemeta Tims Hārdevejs, bet komanda kopumā pieļāva gandrīz divreiz vairāk kļūdu nekā pretinieki (21:11). Losandželosas sastāvā Lenards sameta 29 punktus un savāca 12 atlēkušās bumbas, kamēr Džordžs pievienoja 27 punktus.