Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Porziņģis pirmo reizi zem 10 punktiem, “Wizards” uzveic Rietumu Top5 esošo “Kings”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) pie 13. uzvaras šosezon tikusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas viesos ar 125:111 uzveica Rietumu konferences šī brīža piekto labāko komandu Sakramento “Kings”. Porziņģis guva septiņus punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas.

24.12.2022 09:17

Kristaps Porziņģis atgriezās laukumā pēc divu maču izlaišanas. Latvietis uzvarā pār Sakramento “Kings” (125:111) nospēlēja 34 minūtes, kuru laikā guva septiņus punktus (1p. 3/5, 2p. 2/8, 3p. 0/3). Latvietis bija gana produktīvs citos statistikas rādītājos. Viņam 13 atlēkušās bumbas, piespēle, pārtvertā bumba, divi bloķētie metieni un trīs piezīmes.

Porziņģis aizvadīja sezonas mazrezultatīvāko spēli. Līdz šim mačam viņš mazāk punktus bija guvis vien pret Memfisas “Grizzlies”, kuras grozā 6. novembrī iemeta 10 punktus. Tas nozīmē, ka latvietis pirmo reizi šosezon guvis mazāk par 10 punktiem.

Atlēkušo bumbu rādītājā šī bija viena no sezonas labākajām spēlēm. 13 atlēkušās bumbas latvietis izcīnījis otro reizi šosezon. Tas ir atkārtots ceturtais labākais rādītājs 2022./23. gada sezonā.

Lai arī pirmajā ceturtdaļā bija vērojama ļoti līdzīga spēle (28:27), pirmais puslaiks noslēdzās ar “Wizards” 18 punktu pārsvaru. Otrajā ceturtdaļā burvji guva 40 punktus, metienus realizējot ar 60.9% precizitāti.

Trešajā ceturtdaļā Vašingtona sasniedza pat 30 punktu pārsvaru. “Wizards” turpināja grozam uzbrukt ar augstu precizitāti (57.1%). Pirms izšķirošās ceturtdaļas Vašingtona bija vadībā ar 102:83.

Noslēdzošajā ceturksnī “Kings” atspēlēja piecus punktus no kopējā deficīta, tomēr par ko vairāk šajā mačā pacīnīties nespēja. Vašingtona izcīnīja 13. uzvaru šosezon. Šobrīd ar bilanci 13-21 tā ieņem 12. vietu Austrumos.

Labākais spēlētājs “Wizards” rindās bija Kails Kuzma, kurš 37 minūšu laikā guva 32 punktus. Viņam arī deviņas bumbas zem groziem un piecas piespēles. Bredlijs Bīls pievienoja 24 punktus. Uz parketa pēc 29 maču izlaišanas atgriezās Delons Raits, kurš 15 minūtes atzīmējās ar astoņām piespēlēm.

Ar triple-double otro maču pēc kārtas atzīmējās lietuvietis Domants Sabonis. Viņam 20 punkti, 15 atlēkušās bumbas un 10 rezultatīvas piespēles. Lietuvietis spēles beigās laukumu pameta priekšlaicīgi, jo iedzīvojās labās rokas savainojumā. 25 punktus zaudējumā guva Fokss.