Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Porziņģis pret “Nets” gūst 20 punktus un muguras problēmu dēļ spēli pamet priekšlaicīgi

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) septīto zaudējumu pēc kārtas piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas savā laukumā atzina Bruklinas “Nets” pārākumu (100:112). Latvietis nospēlēja 24 minūtes un muguras savainojuma dēļ spēli noslēdza priekšlaicīgi.

Kairijs Ērvings un Kristaps Porziņģis. (Foto: AP. Scanpix)
13.12.2022 09:27

Kristaps Porziņģis zaudējumā pret Bruklinas “Nets” (100:112) uz parketa pavadīja 24 minūtes. Šajā laikā latvietim 20 gūtie punkti (1p 6/6, 2p. 7/10, 3p. 0/1). Tāpat “Wizards” līderis iekrāja trīs atlēkušās bumbas, vienu piespēli, divas pārtvertās bumbas, bloķētu metienu, piecas kļūdas un divas piezīmes. Spēles beigās latvietim +/- rādītājs negatīvs (-22).

Pirmajās ceturtdaļā Porziņģis bija pārliecinoši labākais spēlētājs Vašingtonas komandā. Latvietis nospēlēja gandrīz deviņas minūtes un guva 12 punktus (1p. 2/2, 2p. 5/7). Pretējā laukuma galā par vienu punktu vairāk guva Kevins Durents. Ceturtdaļu ar plus četri noslēdza “Nets” (29:25).

Otrās ceturtdaļas sākumā burvji veica izrāvienu 11:0 un panāca četru punktu pārsvaru (38:34). “Nets” ātri atbildēja ar 9:0 izrāvienu un visu “Wizards” pārsvaru pārvērta pīšļos. Pirmais puslaiks noslēdzās ar “Nets” atrašanos vadībā (62:55).

Pirmās noslēdzošajām 12 minūtēm Bruklinas basketbolisti prata iekrāt 11 punktu pārsvaru (94:83), lai arī lielākais pārsvars bija pat 17 punkti.

Trešās ceturtdaļas sākumā tika paziņots, ka spēle priekšlaicīgi beigusies Porziņģim. Kā iemesls tika minēts muguras stīvums. Vairāk informācijas par savainojumu pagaidām nav.

“Wizards” nespēja atgriezt intrigu, Bruklinai svinot ceturto panākumu pēc kārtas (112:100). “Wizards” tikmēr piedzīvoja septīto zaudējumu pēc kārtas, un šobrīd burvji ar bilanci 11-17 ieņem 12. vietu Austrumos.

“Wizards” rezultatīvākais spēlētājs bija Vils Bārtons, kurš spēlē iesaistījās no rezervistu soliņa. 33 minūšu laikā Bārtonam 22 punkti, septiņas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvās piespēles. Kails Kuzma atzīmējās ar 20+7, bet Danielam Gafordam 10 punkti un 10 atlēkušās bumbas.

“Nets” uzvaru sekmēja Durents, kuram 33 minūšu laikā 30 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles. Kairijs Ērvings pievienoja 24+6+5, bet Benam Simonsam 10 punkti, astoņas atlēkušās bumbas un piecas piespēles.