Porziņģis sāk kā centrs un iemet 20 punktus

24.01.2020 08:33

Nacionālajā basketbola asociācijā piekto uzvaru sešās spēlēs izcīnījusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks”, kas tikai uz brīdi bija iedzinējas lomā un trīs izbraukuma maču sēriju sāka ar uzvaru pār Portlendas “Trail Blazers” (133:125).

Savainotā Dvaita Pauela prombūtnē Dalasas “Mavericks” sāka ar īso sastāvu, kā centram spēlējot nevis Maksimiliānam Klēberam, bet gan spēka uzbrucējam Porziņģim, kuram pretī stājās Hasans Vaitsaids. Starta pieciniekā atgriezās uzbrūkošais aizsargs Sets Karijs, bet Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 25 minūtes, pēc piecu spēļu pauzes guva 20 punktus (2p. 3/7, 3p. 3/4, 1p. 5/7), izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, bloķēja divus metienus, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva vienu kļūdu,sakrāja trīs piezīmes un dalīti labāko +/- koeficientu komandā (+14). Pēdējās septiņarpus minūtēs Porziņģis noskatījās no rezervistu soliņa.

Abas komandas savā starpā tikās arī pirms nepilnas nedēļas, kad Portlendas “Trail Blazers” Dalasā ne tikai piedzīvoja zaudējumu (112:120), bet arī palika bez viena no saviem līderiem Sīdžeja Makoluma. Savainotais aizsargs nevarēja palīdzēt arī šoreiz, toties ar 21 punktu un septiņām atlēkušajām bumbām 36 minūtēs debitēja Trevors Ariza, kurš kopā ar Venjenu Geibrielu un Keilebu Svonigenu tika iemainīts no Sakramento “Kings”, pretī dodot Kentu Beizmoru un Entoniju Toliveru. Pieredzējušā spēlētāja pievienošanās gan nelīdzēja.

Lilards pirmajā minūtē Porziņģa triecienam grozā atbildēja ar tālmetienu (3:2), taču tā arī bija vienīgā reize, kad Portlenda bija vadībā visā spēlē. “Mavericks” ātri vien ieguva 15 punktu pārsvaru (40:25) un pirmajā ceturksnī mājinieku grozā salādēja 45 punktus, bet trešajā ceturtdaļā starpība sasniedza jau 25 punktus (93:68). Portlenda gan vēl atjaunoja intrigu, trīsarpus minūtēs trāpot piecus tālmetienus un gūstot 17 punktus pēc kārtas – 11 no tiem iemeta Lilards (85:93) -, tomēr ceturkšņa beigās Dalasai atkal bija 16 punktu pārsvars (103:87). Tuvāk par desmit punktiem “Trail Blazers” pietuvojās vairs tikai pašā izskaņā (125:133).

Izbraukumu Dalasas “Mavericks” parīt turpinās pret Jūtas “Jazz”, bet vēl divas dienas vēlāk viesosies pie Oklahomsitijas “Thunder”.