Porziņģis sakrāj deviņus punktus un konfliktē ar pretinieku

Kārtējo spēli Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārajā turnīra aizvadījusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks”. Latvieša pārstāvētā komanda ar 107:121 piekāpās vienai no sliktākajām Rietumu konferences komandām Sakramento “Kings”, kas tādējādi pārtrauca deviņu zaudējumu sēriju. Porziņģis realizēja tikai trīs metienus no spēles, maču noslēdzot ar deviņiem punktiem.

19.04.2021 09:18

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 37 minūtes, kuru laikā izdarīja 14 metienus un guva deviņus punktus (1p. 2/2, 2p. 2/7, 3p. 1/7). Latvietis zaudējumā pret “Kings” izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un atdeva trīs rezultatīvas piespēles. Tāpat viņam viena piezīme un sliktākais +/- koeficients starp visiem “Mavericks” spēlētājiem – mīnus 24.

Visus punktus latvietis guva jau pirmajā ceturtdaļā, bet atlikušajā spēles daļā viņš aizmeta garām visus sešus metienus. Pārtrūkusi Porziņģa piecu spēļu sērija, kurā viņš guva vismaz 20 punktus, kā arī realizēja vismaz divus tālmetienus.

Porziņģis metienus realizēja ar 21,4% precizitāti, kas ir sliktākā metienu realizācija šajā sezonā. Šajā sezonā Porziņģis ne reizi nebija guvis mazāk par 11 punktiem.

Luka Dončičs 36 minūtēs guva 37 punktus (1p. 5/10, 2p. 10/14, 3p. 4/13), izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un atdeva četras rezultatīvas piespēles. Slovēnis lielākā daļu savu punktu guva noslēdzošajā ceturtdaļā.

Dončičam arī viena pārtverta bumba, trīs bloķēti metieni, četras kļūdas un piecas piezīmes. Spēli viņš noslēdza ar +/- koeficientu mīnus 20. Šī ir jau 16. spēle pēc kārtas, kurā Dončičs nav spējis iekrāt triple-double. Slovēnis šonakt tika pie 12. tehniskās piezīmes.

“Mavericks” piedzīvoja otro zaudējumu pēc kārtas un šobrīd ar 30 uzvarām un 26 zaudējumiem ieņem septīto vietu Rietumu konferencē. Nākamā spēlē Dalasai paredzēta naktī uz ceturtdienu, kad savā laukumā jāuzņem vājākā Austrumu konferences komanda Detroitas “Pistons”.

Pirmos punktus spēlē guva Sakramento “Kings”, kas pirmajā ceturtdaļā veica izrāvienu 14:3. Ceturtdaļas turpinājumā “Mavericks” spēja atspēlēt deficītu līdz diviem punktiem.

Porziņģis pirmajā ceturtdaļā guva jau deviņus punktus, kas, kā beigās izrādījās, bija viņa vienīgie punkti šajā spēlē. Puslaika turpinājumā, pateicoties Terensam Deivisam un D’Āronam Foksam, “Kings” iekrāja 15 punktu pārsvaru, ieliekot nopietnus pamatus tam, lai uzvarētu šo spēli – visai “Kings” komandai izdevās realizēt metienus ar 79,2% precizitāti.

Trešās ceturtdaļas beigās “Mavericks” izdevās uzsākt atspēlēšanos, jo “Kings” vairs nespēja atkārtot otrās ceturtdaļas metienu realizāciju. Pirms noslēdzošās ceturtdaļas “Kings” bija 10 punktu pārsvars.

Noslēdzošajā ceturtdaļā lielisku sniegumu demonstrēja Luka Dončičs, kurš guva 22 punktus. “Mavericks” spēja pietuvoties “Kings” līdz sešu punktu deficītam, bet ne tuvāk – “Kings” atguvās un spēja spēli novest līdz uzvarai, pārtraucot deviņu zaudējumu sēriju. “Mavericks” šajā spēlē ne reizi neatradās vadībā.

Ar 30 punktiem un 12 rezultatīvām piespēlēm izcēlās “Kings” līderis Fokss, bet 24 punktus pievienoja Herisons Bārnss. Hasans Vaitsaids izcēlās ar double-double – 12 punkti un 10 atlēkušās bumbas. “Mavericks” rindās otrs rezultatīvākais bija Doriens Finijs Smits, kurš realizēja sešus trejačus, gūstot kopumā 22 punktus.