Porziņģis salādē 32 punktus, triumfējot Teksasas derbijā

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) astoto uzvaru izcīnījusi Dalasas “Mavericks”, kas izbraukumā ar 123:109 pārspēja Sanantonio “Spurs”. Rezultatīvākais spēlētājs šajā spēlē bija Kristaps Porziņģis, kurš spēli noslēdza ar 32 punktiem un septiņām bumbām. Tikpat punktus guva triple-double iekrājušais Luka Dončičs.

Kristaps Porziņģis. (Foto: AFP/Scanpix)
13.11.2021 09:38

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 34 minūtes. Šajā laikam viņam 32 punkti (1p. 5/6), septiņas atlēkušās bumbas, trīs bloķēti metieni, viena kļūda, divas piezīmes un +/- rādītājs mīnus pieci.

Porziņģis aizvadīja rezultatīvāko sezonas spēli, labojot iepriekšējā spēlē iespēto, kad latvietis guva 22 punktus. Latvietim arī trīs bloķētie metieni, kas ir otrs labākais rādītājs šajā sezonā.

Luka Dončičs nospēlētajās 36 minūtēs nokārtoja sev triple-double. Slovēnim 32 punkti (1p. 4/8, 2p. 5/10, 3p. 6/13), 12 atlēkušās bumbas, 15 rezultatīvas piespēles, divas pārtvertas bumbas, divas kļūdas, divas piezīmes un +/- rādītājs plus seši.

Šis bija 18. triple-double Dalasas līdera karjerā, kad viņš gūst vismaz 30 punktus. NBA vēsturē ir tikai pieci spēlētāji, kuri iekrājuši vairāk šādus triple-double.

Sanantonio “Spurs” vadībā prata atrasties viena pirmajā ceturtdaļā, kuru “Mavericks” prata uzvarēt ar 31:22. Fantastisku otro ceturtdaļu aizvadīja Porziņģis, kurš realizēja sešus no astoņiem metieniem un noslēdz puslaiku ar 23 gūtajiem punktiem. Otrajā ceturtdaļā viņam 17 punkti.

Trešajā ceturtdaļā Dalasa palielināja pārsvaru – vienu brīdi tas bija pat 27 punktu liels. Noslēdzošajā ceturtdaļā Grega Popoviča vadītā vienība atspēlēja 11 punktus, bet, lai uzvarētu, iekrātais deficīts bija pārāk liels.

“Mavericks” šis bija astotais panākums šosezon, bet “Spurs” astotā neveiksme. Nākamo spēli Porziņģis un “Mavericks” aizvadīs 16. novembrī, kad savā laukumā tiks uzņemts Nikola Jokičs un Denveras “Nuggets”.

17 punktus “Mavericks” rindās guva Džeilens Bransons, bet 15 punkti, septiņas atlēkušās bumbas, trīs pārtvertās bumbas un viens bloķēts metiens Dorienam Finijam Smitam.

“Spurs” rindās vismaz 10 punktus guva seši spēlētāji, bet vienīgais, kurš iekrāja vismaz 20 punktus, bija Devins Vasels, kurš spēle iesāka no rezervistu soliņa. Komandas līderis Dežonte Marejs iekrāja 15+5+4.